logo

11 Ekim 2015

Soğuk inşaat odasından sıcak yuvalarına kavuştular

Başkan Akgün, 2 çocuğuyla inşaata yaşayan Alan ailesine sahip çıktı

1456656_714517665243771_1577937602_n Soğuk inşaat odasından sıcak yuvalarına kavuştular

Evleri yandıktan sonra yaklaşık 3 aydır terk edilmiş bir inşaatta yaşam mücadelesi veren aileye Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün sahip çıktı.

1,5 aylık ve 1,5 yaşındaki iki çocuğu ve eşiyle birlikte yeni yuvalarına mutluluk gözyaşları arasında giren baba Halil İbrahim Alan’a Büyükçekmece Belediyesi iş bulacak.

3314Durumları içler acısıydı…

Halil İbrahim ve eşi Yaşar Alan 2 çocuklarıyla birlikte Büyükçekmece ilçesi, Pınartepe mahallesindeki terk edilmiş bir inşaatta yaşam mücadelesi veriyordu. Ailenin  içler acısı durumunu fark eden mahalle sakinleri durumu Büyükçekmece Belediyesi’ne bildirdi. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün talimatı üzerine harekete geçen Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ekipleri, aileyi kaldıkları inşaat odasından alarak Büyükçekmece Belediyesi’ne ait dayalı döşeli eve yerleştirdi.

Belediye işe yerleştirecek

3 aydır kaldıkları soğuk inşaat odasından sıcak yuvalarına kavuşan Alan ailesi, kendileri için hazırlanan yeni evlerine mutluluk gözyaşları içinde girdiler. Mobilyadan, beyaz eşyaya kadar her türlü konforun bulunduğu evde aileye uzun süre yetecek kadar gıda yardımı da yapıldı. Alan ailesini yeni evlerine yerleştiren Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Rıdvan Orhan, Halil İbrahim Alan’ın en kısa zamanda bir işe yerleştirileceğinin de müjdesini vererek, evin anahtarını aile reisine teslim etti.

“Mutluluğumuzu tarif edemem”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve belediye çalışanlarına teşekkür eden Halil İbrahim Alan, “Bundan 8 ay önce çıkan yangında evimiz ve eşyalarımızın tamamı yandı. Yaklaşık 5 ay boyunca zaman zaman bazı yakınlarımızın evine misafir olduk. Son 3 aydır da terk edilmiş inşaatta yaşam mücadelesi veriyorduk. Havaların soğumasıyla birlikte 1,5 aylık ve 1,5 yaşında olan iki çocuğumuz sık sık hasta olmaya başladılar. Uzun zamandır iş bulamıyordum. Büyükçekmece Belediyesi, en zor günlerimizde bizi buldu ve kaderimiz değişti. Artık sıcak bir yuvamız var. Evde her şey iğneden ipliğe düşünülmüş. Mutluluğumuzu tarif edemiyorum. Allah, Başkan Akgün’den razı olsun. Ailem adına kendisine minnettarım” diye konuştu.

Share
407 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2