logo

26 Mayıs 2015

Siverek’in Çehresi Belediye Çalışmalarıyla Değişti

2..Siverek ilçesinin çehresi Siverek Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğünün çevre düzenleme çalışmalarıyla her geçen gün değişmeye devam ediyor.

Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından Atatürk Bulvarı, Cumhuriyet Meydanı, Alay Yolu, Mustafa Remzi Bucak Bulvarı, Adnan Menderes Bulvarı, Şeyh Lütfü Caddesi, Şanlıurfa-Siverek- Diyarbakır karayolu orta refüjlerinde yapılan ağaçlandırma, çiçek ve çimlendirme çalışmaları ile kente güzel bir görünüm kazandırdı.

Belediye olarak bir yıl içinde Siverek’in daha güzel bir görünüm kazanması için çalışmaların özveriyle devam ettirildiğini ifade eden Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Murat Eyliyen konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Belediye Park ve Bahçeler müdürlüğü olarak bir yıl içerisinde ilçemizde 80 bin ağaç, 500 bin adet çiçek, 22 bin adet çalı ve çeşitli bitki, 25 bin metrekaresi hazır çim, 11 bin metrekare tohum çim ile ekimi gerçekleştirdik. Parklarımız başta olmak üzere orta refüj ve muhtelif yeşil alanlarda su israfı ve zaman kaybını önlemek amacıyla 22 bin metre kare alanda otomatik sulama sistemi kurduk. Daha yeşil bir Siverek için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.”

İki mahallede 5 yeni park için çalışmalara başlandığını ifade eden Eyliyen, “Belediye Başkanımız Sayın Resul Yılmaz’ın talimatıyla okullarımızda çevre düzenleme çalışmaları yaparak çocuklarımıza sosyal ve dinlenme alanları kazandırdık. Kırsal mahallelerimizdeki okullarımıza, ibadethanelerimize ağaç dağıtımı ve dikim desteği sağladık” dedi.

Share
210 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2