logo

01 Mayıs 2015

Siverek Belediyesinden 1 Mayıs Kutlaması

8Milletvekili Mehmet Kasın Gülpınar ile Belediye Başkanı Yılmaz işçilerin bayramını kutlayarak birlikte yemek yedi.

 

Tüm dünyada ve ülkemizde çeşitli etkinliklerle kutlanan 1 Mayıs Dünya Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Siverek’çe düzenlenen etkinlikte AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Belediye Başkanı Resul Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı İlhan Çelik ile Belediye Başkan Yardımcıları düzenlenen etkinliğe katılıp işçilerle birlikte yemek yiyip halay çektiler.

İlçenin Ayvanat Mahallesinde bulunan Destek Hizmetleri Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törende işçiler Milletvekili Gülpınar ve Belediye Başkanı Yılmaz’ı davul zurna ve karanfillerle karşıladılar.

İşçilerle birlikte öğle yemeği yiyen Milletvekili Gülpınar işçilerin bayramını kutladı.

Yemeğin ardından Belediye Başkanı Yılmaz ile Belediye Başkan Yardımcıları davul zurna eşliğinde işçilerle birlikte halay çekti.

Belediye Başkanı Yılmaz işçilere hitaben yaptığı konuşmada emeğe ve alın terine saygılı bir yönetim olduklarını hatırlatarak şunları kaydetti: “Bende sizin gibi yoksul işçi bir ailenin çocuğuyum, alın teriyle ve emeğiyle yaşayan insanların halinden en iyi ben anlarım. Sizlerin kazancı ananızın ak sütü kadar helaldir, imkânlarımızı da zorlayarak emeğinizin karşılığını vermeye çalışıyoruz. Biliyorum aldığınız ücret yeterli değil, daha iyi bir ücret almanız için çalışmalarımız sürüyor. Hepinizin işçi bayramını ayrı ayrı tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmanın ardından işçilerin talebini kırmayan Belediye Başkanı Yılmaz işçilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Share
187 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2