logo

01 Mayıs 2015

Siverek AK adayları bağrına bastı

10AK Partinin şimdiye kadarki en kalabalık aday tanıtımı Siverek’te oldu. Siverek’teki tanıtım mitinge dönüştü. AK Parti adaylarının tüm ilçe ziyaretlerinde toplanan en fazla kalabalık Siverek’te Cumhuriyet Meydanında toplandı. Mitinge dönüşen Siverek’teki AK aday tanıtım toplantısında vatandaşlar, özellikle AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar ve yine Siverekli olan Yıldız Konal Süslü’ye sürekli sevgi gösterisinde bulunuldu.

Allah’ın rızasına kavuşmak için hareket ediyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati’nin coşkulu konuşması ve aday tanıtımı sırasında vatandaşlara hitab eden Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar konuşmasına vatandaşları selamlayarak başladı.

Milletvekili Kasım Gülpınar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu ile birlikte Sivereklilere hizmet ettiklerini ve Allah’ın rızasına kavuşmak için hareket ettiklerini söyledi.

Dünya makamı bizim için bir şey ifade etmiyor

Kendileri için dünya makamı ve mevkisinin zerre kadar bir şey ifade etmediğini belirten AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, “Bizim Allah’ın rızasından başka hiçbir talebimiz olmaz. Milyon Tayyip Erdoğanlar, Kasım Gülpınarlar gider, milyar Tayyip Erdoğanlar, Kasım Gülpınarlar gelir. Allah’ın izniyle bu dava hiçbir zaman sahipsiz kalmaz. Çünkü Yüce Rabbimizin vaadi var. Bizler, sizler bu topraklarda bu yüce davayı savunma adına, bu yüce davayı yerde bırakmamak için ilah-ı Kelimetullah adına, Allah’ın adını, şanını bayraklaştırmak için, Hz. Resullullah’ın sevgisini yaymak için bütün engellere karşı bugüne kadar mücadele ettiniz, mücadele ettik. İnşallah bundan sonra da mücadele edeceksiniz ve edeceğiz. Bizler de bu ekip, başta kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bu meydanda daha önce size hitap eden, değerli Başbakanımız Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu hocamız olmak üzere bu ekiple beraber sizlerle hasbel kader vekillik yapacağız inşallah” dedi.

Biz hak davasının yanındayız

Konuşmasında fakirin, mazlumun yanında olacaklarını belirten Milletvekili Gülpınar, “Bizim davamız Allah’ın izniyle hak davasıdır. Aradan 4 sene geçti, ne çabuk geçti değil mi? Sevdiklerimizi toprağa verdik, sevenlerimizi toprağa verdik, yeni doğanlar da oldu ama hayat devam ediyor. Kıyamete kadar da devam edecek. Ama herkes bir gün nerede durduğunun hesabını verecek. Kimin yanında olduğunun hesabını verecek. İşte ondan dolayı bizim hiçbir şüphemiz yok. Hiçbir endişemiz yok. Biz hak davasının yanındayız. Biz, Hz. Resullullah’ın takipçisiyiz. O davanın şuan da İslam âleminde en önemli temsilcisi, Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ahmet Davutoğlu’nun ve onların arkadaşlarının yanındayız. Allah’a binlerce kez hamd olsun. Burada, şunu yaptık, bunu yaptık diye hizmetlerden bahsetmiyorum. Zaten gören göz inkâr etmez ama gözde vardır görmez, onları Allah’a havale ediyorum. Sizler şükür eden, takdir eden insanlarsınız. Allah, hep şükür eden insanların yanındadır. Allah bizleri kendi cennetine koysun ve hepsinden önemlisi kendi rızasına kavuştursun. Burada samimi konuşuyorum. Siverekli olmam gereği, fıtratım gereği kulaklarımı tıkayamıyorum. Çünkü ben insanım. Siverekli olduğumuz için haksız eleştirilere ve her şeyden önemlisi haksızlığa tahammül edemiyoruz. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Allah Kürd’ü ile Türk’ü ile Zaza’sı ile Arab’ı ile hep birlikte öbür dünya da bizleri haşreylesin. Vatandaşlarımızın duasıyla, fakirin, fukaranın duasıyla bizler bugünlere geldik. Bu dava sizlerin duasıyla bugünlere geldi. Allah hepinizden razı olsun. Dualarınızı eksik etmeyin. 2014 yerel seçimlerinde Resul Yılmaz’ı Belediye Başkanı seçerek beni yarı yolda bırakmadınız. Bu seçimde de inşallah bizleri mahcup etmeyeceğinize inanıyorum. Destek verirseniz göreve devam ederim. Vermezseniz ben bu koltuğa yapışan bir insan değilim. Koltukta zerre kadar gözüm yok. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. İleride bir fedakârlık destanı yazılırsa, bu toplulukta o fedakârlık destanın içerisinde yer alacaktır. Çünkü sizler fedakâr insanlarınız” dedi.

Miting de Gülpınar’ın konuşması sık sık sloganlarla kesilirken, “Dünya’da Erdoğan, Türkiye’de Davutoğlu, Urfa’da Gülpınar”, “Yolun yolumuzdur, Gülpınar” ve Siverekli olan Mehmet Kasım Gülpınar ve Işıl Konal Süslü pankartları dikkat çekti.

Işıl Konal Süslü de coştu, coşturdu

AK Parti öncesinde yaşanan sıkıntıları dile getiren Işıl Konal Süslü ise, “Siverek ilçemize selam olsun, sizlere selam olsun. Halfeti’ye, Suruç’a, Hilvan’a, Akçakale’ye, Harran’a, Birecik’e, Eyyubiye’ye, Viranşehir’e, Ceylanpınar’a, Bozova’ya, Haliliye’ye, Karaköprü’ye, Şanlıurfa’ya bütün ilçelerimize selam olsun. Bizleri çok incittiler. Hor gördüler. Başörtülüyüz diye okullardan attılar bizi. Camilerimizi ahır yaptılar. Kur’an kurslarımızı kapattılar. Şimdi de diyorlar ki; Diyaneti kapatacağız. Daha Yıldızlar ölmedi. Daha Kasımlar ölmedi. Genel başkan Yardımcımız Nureddin Nebati de burada, bizimle” dedi.
AK Parti adayları Siverek ilçesinde adeta moral depoladılar. Adaylar daha sonra AK Parti İlçe Başkanı İlhan Çelik’in organizasyonuna göre esnaf gezisine çıktılar.

Share
373 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2