logo

Sivas turizmi Kültür ve Turizm Bakanlığı ile buluştu…

0“Marka Kent Sivas” projesi ile turizmde yükselişe geçen Sivas, ORAN Kalkınma Ajansı’nın desteği ile oluşturulan “Sivas Turizm Profesyonelleri İle Buluşuyor” projesi kapsamında Ankara’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ve turizm profesyonelleri ile buluştu.

Sivas İl Kültür ve Turizm Müdür’ü  Kadir Pürlü  ve Marka Kent Sivas Koordinatörü Yrd. Doç. Dr Metin Çelik “Sivas Turizm Profesyonelleri İle Buluşuyor” projesi kapsamındaAnkara’da Kültür Turizm Bakanlığı’ndan Müsteşar Yardımcısı Nihat Gül ve Tanıtma Genel  Müdür Yardımcısı Ramazan Çokçevik’i ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette Sivas’ın turizm alanında yaptığı çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Ziyaretten ötürü Sivas heyetine teşekkür eden bakanlık yetkilileri destek sözü verdi.

Sivas heyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’na gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Tempo Tur, Sal Tur ve Ves Tur gibi nitelikli turizm firmalarının yanı sıra, TÜRSAB, TUREB, ve Sivas Hemşeri Dernekleri ile buluştu.

Ziyaretlerde Sivas’ın sahip olduğu turizm değerleri ve bu değerlerin paket tur haline getirilerek ürünleştirilmesi hakkında bilgiler verildi. Oldukça verimli geçen görüşmelerde, seyahat acentelerinin yetkilileri Sivas’ın turizm değerleri ve bu değerlerin paket turlar haline getirilmesi çalışmalarından etkilendiklerini dile getirdi.

Sivas’ın her yönüyle turizme hazır olduğuna ikna olduklarını dile getiren Ves Turizm’in  Sahibi Sinan Doksanyedi, “ Yapılan çalışmalar bizleri etkiledi. Ankaralı turistlerin farklı güzergahlara ihtiyacı vardı. Sivas bu ihtiyaca cevap olabilecek niteliktedir. Önümüzdeki süreçte Sivas’a tur programları düzenlemeyi gündemimize almayı düşünüyoruz” dedi.

Sivas İl Kültür Ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü ise, “Sivas’ı turizm profesyonellerinin güzel hizmet alacağı bir yer haline getirdik ve şimdi bu turizm imkanlarını seyahat acentelerine yerlerinde tanıtıyoruz. İstanbul ile başlayan ziyaretlerimizi İzmir ve Ankara ile devam ettirdik. Oldukça güzel geri dönüşler alıyoruz, Sivas’ın turizmde hak ettiği yerlere gelmesi için başlatmış olduğumuz bu ziyaretler önümüzdeki günlerde de devam edecek ” şeklinde konuştu.

Sivas’ın turizm değerleri ve hazırlanan paket turlar hakkında bilgi alan birçok seyahat acentesinin önümüzdeki Nisan ayından itibaren Sivas’a tur düzenlemesi bekleniyor.

Oktay Öztürk

Etiketler: » » »
Share
519 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2