logo

ŞİRİNEVLER’DE “LOLAZ EKMEK BULUŞMASI’NA” YOĞUN İLGİ

LOLAMahmut Mancı, Ali Demirkol, Ali Altay ve Cevdet Abacıoğlu’nun sponsor olduğu Lolaz Ekmek Buluşması’na Şanlıurfa Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’un Şanlıurfa’dan, Mahmut Mancı’nın, Çuhadaroğlu Kardeşler’in Bursa’dan, Mancı Kardeşler’in Çorlu’dan kısacası Düzce’den, Kocaeli’nden, Eskişehir’den ve daha birçok ilden katılan 87 kişinin bir araya geldiği Lolaz Ekmek Buluşmasında birlik, beraberlik ve dayanışma ortamı oluştu.

LOLAZ 2

Uzun yıllardır birbirini görmeyen ve bu buluşma sayesinde bir araya gelen dostlara hitaben açılış konuşmasını Mahmut Mancı ve eski Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Durak Parlakçı yaptı ve katılımcılara teşekkür etti.

LOLAZ4

Bahçivan yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğin öneminden bahsetti.Bu tür buluşmaların devamlı olmasını dileyerek İstanbul’daki Şanlıurfalıların ve Şanlıurfalı iş adamlarının bir araya gelerek güç birliği oluşturmasını söyledi.

LOLAZ
Ardından 2. konuşmayı yapan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ise Şanlıurfa’dan özel olarak Lolaz Ekmek Buluşması’na katıldığını belirtti. Başkan Demirkol ”Yapılan bu organizasyon beni son derece mutlu etti.Unutulmuş değerlerimizi hatırlatmak hepimizin görevidir. Bugün geçmişi bir kez daha anımsadım. Daha birçok özelliklerimiz var ancak bunları gençlerimize de aşılamamız gerekir. Bizler geçmiş yılların son nesilleriyiz. Görüyorum ki aramızda genç kesim yok , zaman zaman onları da bu tür organizasyona katmamız gerekir .Çünkü geleneğimizi onlarında bizlerden görmeleri ve sürdürmeleri çok önemli.” sözlerine Şanlıurfa’da yapmış olduğu çalışmalardan bahsederek devam eden Demirkol, Suriyelilere, yetimlere, yoksullara, kimsesizlere birçok hizmetlerinin olduğunu ama bunun reklam edilmesinden hoşlanmadığı için bunları anlatmaya gerek duymadığını belirtti.

LOLAZZ,
”Genelde reklamı sevmem. Ben sanal adamı değil saha adamıyım. Bu tür organizasyonları ben de Urfa’da yapıyorum.Herkes ramazanda iftar yemeği verirken ben sahur yemeği vermeye başladım. Sahurda ağzı açık, ağzı yumuk, bişe, dolmalı içli köfte ve Urfamızın geleneksel yemeklerini tanıtarak sahurda ikram ederken hepinizin ismen tanıdığı bir aileyle karşılaştım.Çoluk çocuklarıyla birlikte gelmişlerdi. Görseniz hepiniz tanırsınız ama o ailenin aslında mağdur değil zengin olduğunu biliyordum fakat sahurda yemeklerini yedikten sonra ertesi gün tekrar geldiklerine şahit oldum ve bayan yanıma geldiğinde bana bu sahur yemeğinden dolayı teşekkür ederek şöyle söyledi ”Değerli Başkan sahur yemeğini uygulamakla çok büyük bir hayır işlemiş bulunuyorsunuz. Sahur sonrası çocuklarım rahat bir yemek yerken biraz da paketleyip eve götürdüm. Götürdüğüm yiyeceklerle çocuklarla beraber bu akşam iftarımızı açtık. Eşim şuan işsiz. Evde yiyecek olmadığı için çocuklarıma ne vereceğimi şaşırmıştım. Bu vesileyle size özellikle teşekkür etmek istiyorum” deyince gözlerim doldu. Demek ki bizlerin bilmediği iyi durumdayken kötü duruma düşen insanlar da varmış. Bu sebeple kimin durumu iyi kimin zayıf bilemeyiz. Bu tür organizasyonların yapılması gerçekten çok faydalı. Anladım ki ben iyi ki de sahur programı düzenlemişim ve o aileye destek olmak için elimden geleni de yaptım. İstanbul’daki İş adamlarımızı Şanlıurfa’da yatırım yapmaya davet ediyorum ve liseliler buluşmasına da sizleri davet ediyor, misafirim olarak aramızda görmek ve ağırlamak istiyorum” diyerek sözlerini noktaladı.LOLAZZ

LOLLAZ,.

LOLAZ9

 

LOLAZ8

LOLLAZ

LOOLAZ

LOLAZ  3

LOLAZZ.

LOLAZ6

Share
775 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2