logo

SIRA, BELEDİYELERİN DESTEKLEDİĞİ İNŞAAT SEKTÖRLERİNDE


facebooktwitter
Mehmet Derviş CANBEKLİ
mehmetcanbekli@gmail.com

15 Temmuz 2016 tarihinden bu yana FETÖ terör örgütü ile bağları bulunan Kamu Kurum ve kuruluşlar incelenmeye alınırken, özel sektörlere ise bir bir kayyum atanması gün geçtikçe çoğaldı.

 

Torba yasada belediyelere kayyum ataması önergesi ise iptal edilmiş oldu. Belediyelerin İçişleri Bakanlığı nezdinde takibine karar verilmiş olması gözleri belediyelere çevirdi. İçerdeki yapılanmalar yanı sıra mal varlıkları da incelenmeye alınacak.

 

Çoğunlukla İnşaat sektörleri Yönetim Kurulu Başkanlarından oluşan Belediye meclis üyelerinin, son 10 yılda yaptıkları inşaatların artışı, göz önüne alınarak mal varlıkları incelenmeye alınacak olması da önemli.

 

Bu sektörlere iş veren belediyelerin de ne sebeple destek oldukları, hangi şartlarda ne talep ettikleri de açığa kavuşmuş olacak. Bilindiği gibi inşaat sektörleri belediyelerin önemli ölçüde gelir kaynağı….

 

Bir incelemede belediyelerin kendi personellerine yaptırmış oldukları konutları hangi şartlarda kimlere nasıl verdikleri ve bu inşaatlardan nasıl gelir elde ettikleri de sorgulanacak. Personellerin de mal varlıkları incelemeye alınarak kimlere kaynak sağladıkları ortaya çıkacak. Kısacası bu kararlarda kimler nasıl vurgun yaptı nereye kaynak aktardı hepsi ortaya dökülecek.

 

En önemlisi de Hiç bir parti gözetmeksizin bu işlemler sürdürülecek. Araştırmalar İllerde Valiler tarafından atanan sorgulama ekipleri ile gerçekleşecek. İlçelerde ise Kaymakamların tayin ettiği güvenilir kişiler tarafından devam edecek.

 

Haydi hayırlısı…..Temizlikler dört bir taraftan devam edecek inşallah

 

 

Share
1884 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İNSANLIK ÖLMÜŞMÜ?

  21 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  İnsan, İslâm için kâinatta en değerli varlıktır. Düşünen her insanı hayrete bırakmaya yeterli, kudret kalemiyle yazılmış bir varlıktır insan. Kâinata sığmayan ilahi terennümü, iman ve aşkında yaşatabilecek bir gönle sahip varlıktır insan. Bir taraftan ruhunda kaynayan aşkla Yüce Yaratıcının emirlerine karşı sorumlu, diğer taraftan akıl ve irade gücünü kullanmada hürdür insan. İnsan, akıl ve irade sahibi bir varlık olmasından dolayı, potansiyel değerleri itibariyle meleklerden üstündür. İnsanın bilme yeteneğidir, eşyayı isimlendirme gücüdür, me...
 • Kötü Yöneticiler ve Zalimlikleri

  20 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Japon atasözünde şöyle güzel bir söz vardır; “Bin asker toplamak kolay olsa da onlara bir general bulmak çok zordur” der. Bir şirketin binlerce çalışanları olsa dahi iyi bir müdürün, iyi bir liderin, iyi bir üstün yoksa hem artan rekabet ortamlarında, hem çalışma durumlarında her daim başarısızlıklara ve adaletsizliklere imza atar dururlar.  Öyle ki her daim çalışan insanların hakları üstleri tarafından yenilmiş olup, üstleri tarafından her daim tehditler görecek ve çeşitli tehditlere maruz kalacaklardır. Her daim köleleştirme sistem...
 • Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür, Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.

  19 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  ´Dürüst olmak´´ doğruluğu benimsemek ve doğru olmak demektir.Dürüstlük, özde, sözde, yaşayışta doğru ve tutarlı olmayı gerektirir.Özde, sözde ve yaşamda dürüstlük insanın içinin ve dışının bir olmasıdır. Kişi, düşündüğü ve inandığı neyse, onu söylemeli, onu yapmalıdır.Bazı idealler o kadar değerlidir ki! o yolda mağlup olmak ta yenilmek te inanın bir zafer sayılır. Bana göre dürüst olmak bence insanın özünün, sözünün bir olma durumu, olduğu gibi görünmek farklı görünme ve farklı göstermeye çalışmamak yani sadece karşınızdakiler için değil kendi...
 • SÖZ NAMUSTUR!..

  19 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Yerine getirmek niyetiyle söz vermek sevaptır. Verilen sözde durmak müstehaptır. Sözünde durmamak tenzihen mekruh olur. Kendisine söz verilen kimse, (Sen bana söz verdiğin için bu benim hakkımdır) demeye hakkı yoktur. Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Bir kimse, yapmak niyeti ile verdiği sözü tutamazsa günah olmaz.) Yapmayacağı halde, yalan olarak söz vermek haramdır. Bu şekilde sözünde durmamak da günah olur. Yapmamak niyetiyle söz verdiği halde, sonradan, verdiği sözde durursa, yalancılık günahı affolmuş olur. Hadis-i şerifte, (Sözünde durm...
UA-36507442-2