logo

reklam

SIRA, BELEDİYELERİN DESTEKLEDİĞİ İNŞAAT SEKTÖRLERİNDE


facebooktwitter
Mehmet Derviş CANBEKLİ
mehmetcanbekli@gmail.com

15 Temmuz 2016 tarihinden bu yana FETÖ terör örgütü ile bağları bulunan Kamu Kurum ve kuruluşlar incelenmeye alınırken, özel sektörlere ise bir bir kayyum atanması gün geçtikçe çoğaldı.

 

Torba yasada belediyelere kayyum ataması önergesi ise iptal edilmiş oldu. Belediyelerin İçişleri Bakanlığı nezdinde takibine karar verilmiş olması gözleri belediyelere çevirdi. İçerdeki yapılanmalar yanı sıra mal varlıkları da incelenmeye alınacak.

 

Çoğunlukla İnşaat sektörleri Yönetim Kurulu Başkanlarından oluşan Belediye meclis üyelerinin, son 10 yılda yaptıkları inşaatların artışı, göz önüne alınarak mal varlıkları incelenmeye alınacak olması da önemli.

 

Bu sektörlere iş veren belediyelerin de ne sebeple destek oldukları, hangi şartlarda ne talep ettikleri de açığa kavuşmuş olacak. Bilindiği gibi inşaat sektörleri belediyelerin önemli ölçüde gelir kaynağı….

 

Bir incelemede belediyelerin kendi personellerine yaptırmış oldukları konutları hangi şartlarda kimlere nasıl verdikleri ve bu inşaatlardan nasıl gelir elde ettikleri de sorgulanacak. Personellerin de mal varlıkları incelemeye alınarak kimlere kaynak sağladıkları ortaya çıkacak. Kısacası bu kararlarda kimler nasıl vurgun yaptı nereye kaynak aktardı hepsi ortaya dökülecek.

 

En önemlisi de Hiç bir parti gözetmeksizin bu işlemler sürdürülecek. Araştırmalar İllerde Valiler tarafından atanan sorgulama ekipleri ile gerçekleşecek. İlçelerde ise Kaymakamların tayin ettiği güvenilir kişiler tarafından devam edecek.

 

Haydi hayırlısı…..Temizlikler dört bir taraftan devam edecek inşallah

 

 

Share
1708 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BAŞKANLIK SİSTEMİ HAYIRLI OLSUN

  25 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Türkiye’de uzun süreden beri devam eden “Başkanlık” sistemi gelsin mi, gelmesin mi? tartışmalarında artık sona doğru yaklaşıyoruz. Süreç bu tonda devam ederse, inşallah 2017’nin Nisan ayında Başkanlık sistemine geçilip geçilmemesi için sandık başına gideceğiz. Referandumdan çıkacak sonuç ise aşağı yukarı belli. Yani; Başkanlık sistemi için “hayırlı olsun” diyebiliriz… Şimdi bazıları, “Türkiye’nin bir sürü sorunu varken; Suriye’de, Irak’ta savaş halindeyken Başkanlık sistemini gündeme getirmenin sırası mı?” diyebilir, hatta diyenler çıkıyor. ...
 • Anne Cennet Kapısıdır

  25 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  ANNE . .. Henüz çok gençken kocasını kaybetmiş, ondan kalan tek oğlunu yetiştirmek için dişini tırnağına takarak çalışmıştı Onu kimseye muhtaç etmeden oku...tabilmekti arzusu Bu hayallerle geçirdi günlerini Gençti, güzeldi ama geri çevirmişti evlenme tekliflerini; oğlunu yaban ellere vermemek istiyordu Başkalarına çamaşır yıkadı, temizlik yaptı, oğlunu hiçbirşeye muhtaç etmedi Oğlu okuyacaktı, mesleğini eline alınca artık kalan ömrünü yavrusunun yanında geçirecekti Bu hayallerle geçti yıllar, bu hayalle bitti yıllar Nihayet oğlu hu...
 • Uyan Ey İnsan

  24 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Ömür Bir Nefes Neden beni getirip, teneşirde soydunuz ? Arkasından yıkayıp, bir tabuta koydunuz ? Neden toplandı bugün, burada bunca kişi ? Bir yanlışlık olmalı, anlamadım bu işi !.. Niçin bağlandı çenem?.. Bu kefen neyin nesi ? Söyleyin!. Gerçek midir, duyduğum salâ sesi ? Ne işim var ki benim, bu musalla taşında ? Oysa olmam gerekir, işlerimin başında... Yoksa bu yaptığınız; bir oyun , bir şaka mı ? Tadında kalsın artık, bırakın şu yakamı. Ya sen, hoca efendi!. Oyuna dahil misin ? Ben nasıl ölürüm ki; bu kadar cahil misin ? Yoksa ...
 • Allahın Rahmetine Sığınmak

  23 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar.. Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar..Mü’min şüphesiz Yüce ALLAH’a inanan ve güvenen kimsedir.. Mü’min,Mevlasına imanla,ümitle ve amel ile yaklaşır.. Amel olmadan kimse imanın hakikatini anlayamaz,ve onun ilahi tadını tadamaz.. Dinimizde Yüce Rabbimiz Rahmetine güvenmek farzdır..O’nun c.c.,Rahmetinden ümit kesmek haramdır.. İnsan günahlarını ,kusurlarını bakarak ,”benden artık hayır gelmez,ben kesin adam olamam,benim yerim cehennemdir” demek yanlıştır.. Bize düşen ,daima ümitle ya...
UA-36507442-2