logo

reklam

SIRA, BELEDİYELERİN DESTEKLEDİĞİ İNŞAAT SEKTÖRLERİNDE


facebooktwitter
Mehmet Derviş CANBEKLİ
mehmetcanbekli@gmail.com

15 Temmuz 2016 tarihinden bu yana FETÖ terör örgütü ile bağları bulunan Kamu Kurum ve kuruluşlar incelenmeye alınırken, özel sektörlere ise bir bir kayyum atanması gün geçtikçe çoğaldı.

 

Torba yasada belediyelere kayyum ataması önergesi ise iptal edilmiş oldu. Belediyelerin İçişleri Bakanlığı nezdinde takibine karar verilmiş olması gözleri belediyelere çevirdi. İçerdeki yapılanmalar yanı sıra mal varlıkları da incelenmeye alınacak.

 

Çoğunlukla İnşaat sektörleri Yönetim Kurulu Başkanlarından oluşan Belediye meclis üyelerinin, son 10 yılda yaptıkları inşaatların artışı, göz önüne alınarak mal varlıkları incelenmeye alınacak olması da önemli.

 

Bu sektörlere iş veren belediyelerin de ne sebeple destek oldukları, hangi şartlarda ne talep ettikleri de açığa kavuşmuş olacak. Bilindiği gibi inşaat sektörleri belediyelerin önemli ölçüde gelir kaynağı….

 

Bir incelemede belediyelerin kendi personellerine yaptırmış oldukları konutları hangi şartlarda kimlere nasıl verdikleri ve bu inşaatlardan nasıl gelir elde ettikleri de sorgulanacak. Personellerin de mal varlıkları incelemeye alınarak kimlere kaynak sağladıkları ortaya çıkacak. Kısacası bu kararlarda kimler nasıl vurgun yaptı nereye kaynak aktardı hepsi ortaya dökülecek.

 

En önemlisi de Hiç bir parti gözetmeksizin bu işlemler sürdürülecek. Araştırmalar İllerde Valiler tarafından atanan sorgulama ekipleri ile gerçekleşecek. İlçelerde ise Kaymakamların tayin ettiği güvenilir kişiler tarafından devam edecek.

 

Haydi hayırlısı…..Temizlikler dört bir taraftan devam edecek inşallah

 

 

Share
1865 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bir anlık ibadet

  29 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Bir anlık ibadet Sevgili Peygamberimiz “sallallahü aleyhi ve sellem”, bir gün mescid-i şerifte eshabiyle sohbet ediyordu. Az sonra Cebrail aleyhisselam geldi. Bir haber getirmişti Efendimize. Selam verip arzetti: - Ya Resulallah! Ebu Bekir, bu sabah bir ibadet yaptı ki, yetmiş yıllık ibadete bedeldir. Efendimiz bir şey buyurmadılar. Bilal-i Habeşiyi çağırıp; - Ebu Bekir’i çağır, gelsin buyurdular. Hazret-i Bilal; - Baş üstüne ya Resulallah dedi. Ve koşup çaldı kapıyı. Hazret-i Ebu Bekir çıktı kapı...
 • Bunlar Beyt-ül-malındır

  29 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Bunlar Beyt-ül-malındır Bir gün hazret-i Ömer, zekat develerinden, Birinin ardı sıra koşuyordu ki, birden. Gördü hazret-i Ali halifenin halini. Hayret içerisinde sordu şu sualini: (Hayrola nedir bu hal ya emir-el müminin! Ne için koşuyorsun ardından bu devenin?) Buyurdu ki: (Ya Ali, beyt-ül-malın bu deve, Havutunu düşürmüş, kaçıyor başka yere. Tutup da, havutunu vurayım ki ben derhal, Zarara uğramasın zamanımda beyt-ül-mal.) Duydu hazret-i Ali bu sözü Halifeden. Derinden bir “Âh!” çekip, ağladı so...
 • RAMAZAN AYI İFTAR İSRAFI

  27 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  RAMAZAN    AYI     İFTAR    İSRAFI Ramazan ayı bahane,  israf  şahane... Ramazan ayı  israf ayı değildir... Ramazan ayı nefsi terbiye etme ayıdır... Yardımın, paylaşmanın, bölüşmenin  zirve yaptığı; ay olması gerekir... Pahalı ve görkemli iftar  sofraları, yerine; sade ve paylaşmanın esas olduğu  iftar sofraları tercih edilmelidir. Fakirin ve  yoksulun doyurulduğu, ortak ortamlarının paylaşıldığı, yüzünün güldüğü, sofralar; asıl amacın yerine getirildiği sofralardır. Öz budur... Son günlerde, Dünya toplumunun çekmiş olduğu açlık sıkıntıs...
 • Kemiğe yazılan yazı

  27 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kemiğe yazılan yazı Sa’d bin Ebi Vakkas, Kûfe vilayetine, Vali olup, ev yapmak arzu etti kendine. Arsa bulup, istedi onu satın almayı, Lakin bir mecusiye aitti yarı payı. Çağırıp buyurdu ki: (Bu hisseni bana sat!) Cevaben; (Satmam) dedi mecusi ona fakat. Para verdi ise de değerinden pek fazla, Yanaşmadı mecusi satmaya yine asla. Dediler ki: (Efendim bir mecusi kimseye, Ne lüzum var bu kadar fazla ısrar etmeye. Siz bugün valisiniz, o, mecusi bir kişi, Parasını vererek, bitirin hemen işi.) Mecusi...
UA-36507442-2