logo

reklam

SIRA, BELEDİYELERİN DESTEKLEDİĞİ İNŞAAT SEKTÖRLERİNDE


facebooktwitter
Mehmet Derviş CANBEKLİ
mehmetcanbekli@gmail.com

15 Temmuz 2016 tarihinden bu yana FETÖ terör örgütü ile bağları bulunan Kamu Kurum ve kuruluşlar incelenmeye alınırken, özel sektörlere ise bir bir kayyum atanması gün geçtikçe çoğaldı.

 

Torba yasada belediyelere kayyum ataması önergesi ise iptal edilmiş oldu. Belediyelerin İçişleri Bakanlığı nezdinde takibine karar verilmiş olması gözleri belediyelere çevirdi. İçerdeki yapılanmalar yanı sıra mal varlıkları da incelenmeye alınacak.

 

Çoğunlukla İnşaat sektörleri Yönetim Kurulu Başkanlarından oluşan Belediye meclis üyelerinin, son 10 yılda yaptıkları inşaatların artışı, göz önüne alınarak mal varlıkları incelenmeye alınacak olması da önemli.

 

Bu sektörlere iş veren belediyelerin de ne sebeple destek oldukları, hangi şartlarda ne talep ettikleri de açığa kavuşmuş olacak. Bilindiği gibi inşaat sektörleri belediyelerin önemli ölçüde gelir kaynağı….

 

Bir incelemede belediyelerin kendi personellerine yaptırmış oldukları konutları hangi şartlarda kimlere nasıl verdikleri ve bu inşaatlardan nasıl gelir elde ettikleri de sorgulanacak. Personellerin de mal varlıkları incelemeye alınarak kimlere kaynak sağladıkları ortaya çıkacak. Kısacası bu kararlarda kimler nasıl vurgun yaptı nereye kaynak aktardı hepsi ortaya dökülecek.

 

En önemlisi de Hiç bir parti gözetmeksizin bu işlemler sürdürülecek. Araştırmalar İllerde Valiler tarafından atanan sorgulama ekipleri ile gerçekleşecek. İlçelerde ise Kaymakamların tayin ettiği güvenilir kişiler tarafından devam edecek.

 

Haydi hayırlısı…..Temizlikler dört bir taraftan devam edecek inşallah

 

 

Share
1815 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • KUŞ ile DERVİŞ

  18 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  " KUŞ ile DERVİŞ Bir gün yaralı bir kuş Hz. Süleyman’a gelerek, kanadını bir dervişin kırdığını söyler.Hz. Süleyman, dervişi hemen huzuruna çağırtır ve ona sorar... "Bu kuş senden şikayetçi, neden kanadını kırdın?" Derviş kendini savunur.. "Sultanım, ben bu kuşu avlamak istedim. Önce kaçmadı, yanına kadar gittim, yine kaçmadı. Ben de bana teslim olacağını düşünerek üzerine atladım. Tam yakalayacağım sırada kaçmaya çalıştı, o esnada kanadı kırıldı." Bunun üzerine, Hz. Süleyman kuşa döner ve der ki... "Bak, bu adam da haklı. Sen...
 • TEVHÎD ve MÂRİFET

  17 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  TEVHÎD ve MÂRİFET Tevhîd, kadîm olanı (başı ve başlangıcı olmayanı), hâdis (sonradan) olandan ayırmak ve bundan (hâdis olandan) O’na (kadîm olana) yönelmektir. Kadîm olan yalnızca Allah Teâlâ olduğu için, tevhîd yalnızca O’nu görmek ve O’nu duymaktır. O’nunla birlikte hâdis olan şeyleri ve hatta kendi varlığını da görüp hisseden bir kimse, farklı mahiyetteki iki şeyi görüp duyduğu için tevhîd’ten uzaklaşmış ve ikiliği kabul etmiş olur. Kadîm ile hâdisin mahiyetleri birbirinden farklı oldukları için, hâdisin özellik ve sıfatları olan şekillilik...
 • Türkiye Cumhuriyeti Ülkesi ve “Başkanlık Sistemi”

  17 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Başkanlık sistemi yeryüzünde modern olup demokratik siyasetin zeminini en iyi şekilde kabul edendir. Siyasi düzlemde “Başkanlık Sistemi’ne” bakıldığı zaman Türkiye Cumhuriyeti milletinin egemenliğine yaslanan demokratik bir yönetim şeklidir. Bundan dolayı başkanlık sistemi, parlamenter sistem ve yarı olan başkanlıkla beraber modern demokratik bir yönetim sistemini ortaya koymaktadır.   Başkanlık sistemi diğer sistemlerin hepsinden apayrı ve doğru olan bir yönetim sistemidir. Başkanlık sistemi, yarı başkanlık ve parlamenter sistemlerden ço...
 • Cenevre depremi

  17 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  Bir hafta öncesinden Yunanistan Dışişleri bakanı Nikos Kocias tarafından sabote edileceğini yazdığım ve televizyonlarda da dile getirdiğim Cenevre Konferansı sonrasında, Rum lider Nikos Anastasiadis’in twitter mesajlarına göz attım, Rum tarafında neler olup bittiğini ve nelerin konuşulduğunu öğrenmek için. Bu yazımı yazana kadar Rum lider Nikos Anastasiadis’in attığı son yedi tweet aynen aşağıdaki gibi. 1 Aralık günü, Kıbrıs için yapılacak müzakerelerde karar almak yönünde sorumluluk aldım. Sonuçlar bu kararı desteklemektedir. Garantilerin...
UA-36507442-2