logo

29 Mayıs 2016

ŞİLE’DE KAYBOLAN MESLEKLER VE ESKİ ESNAFLAR SERGİSİ !..

Şile Esnaf ve Sanatkarlar Odasının “Kaybolan Meslekler ve Eski Esnaflar” isimli fotoğraf sergisi Şile Halk Eğitim Merkezi Sergi salonunda Belediye Başkanı Can Tabakoğlu tarafından açıldı.1.

Şile’li fotoğraf sanatçısı Kemal Gedik’in arşivinden yola çıkan Esnaf ve Sanatkârlar odası Başkanlığı unutulmuş meslekler ve Şile’de uzun yıllar esnaflık yapan ve unutulmaya yüz tutan meslekleri ve o yıllarda hayatta olan esnaflarını anmak ve anımsatmak üzere düzenledikleri sergide zaman zaman duygulu anlar yaşandı.

ESKİ ARŞİVLERİMİZİ KİTAP HALİNE GETİRECEĞİZ..

Şile Belediye Can Tabakoğlu bu sergide sunulan fotoğraflarda büyüklerimizi gördük onları yâd ettik dedi.

Başkan Can Tabakoğlu,bu ve buna benzer arşiv fotoğraflarımızı Belediye olarak kitapçık haline getirerek yarınlara bırakılacak en büyük eser olacaktır düşüncesindeyim dedi.

Sergide Şile’nin eski otobüsçüleri,kasapları,demircileri,

turizmcileri,berberler,terziler odun ateşinde kahve pişiren çay demleyen kahveciler  ve saymakla bitmeyen esnafların fotoğrafları yer almakta.

Sergi açılışında Oda Başkanı İlhan Ceyhun ev sahibi olarak katılımcılara fotoğraflar hakkında bilgiler verdi.

Kaybolan Meslek ve Eski Esnaflarımız sergisine Belediye Başkanı Can Tabakoğlu Belediye Meclis üyeleri, Ak Parti Şile İlçe Başkanlığı temsilcileri, CHP İlçe Başkanı Şecaattin Güney yanı sıra STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Share
741 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2