logo

03 Nisan 2016

ŞİİRLE MÜZİĞİ BULUŞTURAN PROGRAM

1Küçükçekmece Belediyesi okul söyleşileri kapsamında düzenlenen etkinlikte ünlü şair ve yazarlar Özgür Çoban ve Bestami Yazgan, Küçükçekmeceli öğrencilerle bir araya geldi.

Halkalı’ da bulunan İsmet Aktar Teknik Endüstri Meslek Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen ‘Özgürce Şiirler- Müzikle Şiir Aşkı’ adlı programda şair Özgür Çoban ve Bestami Yazgan en güzel dörtlüklerini Küçükçekmeceli gençler için seslendirdi. Çoban Yıldızları adlı müzik grubunun besteleriyle hayat bulan şiirler katılımcılardan büyük alkış aldı.

BESTELENEN ŞİİRLERİNİ OKUDULAR

Özgür Çoban, ‘Baktığın Yerdeyim, Çılgınlar Gibi’, Bestami Yazgan ise ‘Gülü İncitme Gönül, İstanbul Sen Kokuyor’ gibi sevilen şiirlerinin bestelenmiş müzikleri eşliğinde mısralarını okudu. Bestami Yazgan şiirlerin bestelendiği zaman adeta kanatlanıp uçtuğunu kaydederek, şiirlerini besteleyen Çoban Yıldızları Grubu’na teşekkür etti.

“TEMEL BAŞKAN’A TEŞEKKÜRLER”

38 yıldan bu yana öğretmenlik yaptığını kaydeden Bestami Yazgan, “60 yaşıma geldim hala gençlere doyamadım. Biz gidiciyiz. Bu nedenle genç sanatçıların yanında durup onları alkışlamamız lazım” dedi. Özgür Çoban ise bugüne kadar yazdığı 80 adet kitapla edebiyat dünyasında önemli bir yere sahip olan Bestami Yazgan ile böyle bir program yapmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti de dile getirdi. Ayrıca Çoban kendisine bu imkanı sunan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e de teşekkür etti.

Share
259 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2