logo

reklam

Şeyhimam Kosan Şeyhanlı Derneğini Ziyaret etti

KADİRİ TARİKATI ŞEYHİ Seyyid Şeyh Salih-i Kosan’ın oğlu Seyyid Şeyh İmam Kosan

ŞEYHANLI DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ..

Ziyarette Konuşan SEYYİD ŞEYH IMAM KOSAN “EHL-İ BEYT’E HÜRMET EDENİN DİNİ VE DÜNYASI KORUNUR..

Ehl-i Beyt’in önemi ve sevgisi unutulmuş durumda. Peygamber Efendimiz hadis-i şerifinde “Şu üç hürmeti gözetenin, dini ve dünyası muhafaza edilir, yoksa hiçbir şeyi korunmaz. İslam’a, Peygamber’e ve O’nun nesline hürmet.” (Taberani) buyurmaktadır. Siz de bu ailenin bir ferdi olarak toplumun geldiği bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz?

İslam’a hürmet demek; dinin emirlerine riayet etmektir. Peygamber’e hürmet demek; sünnetine uymaktır. Efendimiz’in nesline hürmet etmek; onlara karşı gereken sevgiyi göstermektir. Peygamber Efendimiz’in (sav) şöyle bir hadisi var: “Ehl-i Beytim, Nuh’un gemisi gibidir. Tutunan kurtulur, tutunmayan boğulur.” (Taberani). Hadis-i şerif açık, neden bu hadisi unuttuk acaba?

Peygamber Efendimiz’den hemen kısa bir süre sonra elim bir olay olan Kerbela Faciası var. Bu olay gönüllerde büyük acılar bıraktı. Ehl-i Beyt’e bu zulmü yapanlar şimdi lanetle anılıyor. Böyle büyük bir acıdan sonra çocuklarımıza ve yeni nesle Ehl-i Beyt’in öneminden bahsetmeliyiz. Ehl-i Sünnet alimleri Ehl-i Beyt hayranıdır. Bunlar anlatılmaz ise gençlerimiz nereden bilecekler.

Şeyhanlı Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanımız Amcamızoğlu Sayın Mustafa Çiçekli ,Çok Büyük emekler verip bizleri Bizle Tanıştırmak ve Kaynaştırmak, İnsanlarımıza Hizmet Etmeyi Düşünmek Büyük Özverili Bir İştir.Ailemiz Adına Ona Teşekkür Ediyor.Tüm İyi ve Hayırlı Adımlarda Yanında Olacağımızı İlan Ediyoruz.Ayrıca SEYYİD ŞEYH IMAM KOSAN HAZRETLERİNİN KUTSAL EMANETLER MÜZESİ ŞANLIURFA’da Ahmet Ersevende..Herkesi Bekliyoruz” Dedi .

Ziyarette Şeyhanlı Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Çiçekli , Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Tanşu, Akadir Tankçı,İbrahim Çiftçi , Mustafa Keskin , Muhammed Fatih Çiçekli ve Şanlıurfaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Abdullah Tuğbay’da Hazır Bulundu.Şeyhanlı Dernek Başkanı Mustafa Çiçekli Yaptığı Konuşmada ” Amcamızoğlu

Sayın KADİRİ TARİKATI ŞEYHİ Seyyid Şeyh Salih-i Kosan’ın oğlu Seyyid Şeyh İmam Kosan Derneğimize Onur Vermişlerdir.İlmi Anlamda Bizi Dünyaya Tanıtan Yüzakımız Amcamızoğlunu Yanımızda Görmekten Şeref Duyuyoruz,Hoş Gelmişler Sefa Getirmişler.Her Anlamda Birlik Ve Beraber Olacağız.Ehlibeyt Olarak önce Kendi içimizde Sonra çevremize Sonra inşAllah Dünya Barışına Katkı Sunacağız.Rabbim Sayılarını Artırsın” desi

Share
715 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2