logo

reklam

Şeyhanlı Derneği Resmi Açılışı

ŞEYHANLI EĞİTİM KÜLTÜR SOSYAL YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA DERNEĞİ açılışı 14-05-2017 Saat 15.00’da Zincirli Kapı ,Eski Vezir Hamamı Karşısı,Kasap Selaminin üstünde yapılacağını Belirten ŞEYHANLI EĞİTİM KÜLTÜR SOSYAL YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA DERNEĞİ Başkanı Mustafa Çiçekli,Gayelerinin, bütün Seyyid ve Şerifleri büyük bir sevgi ve saygıyla kucaklama olduğunu belirterek, “Kapımız Tüm akrabalarımıza açıktır. Bütün seyyid ve Şerifleri derneğimizde görmek İstiyoruz. Çünkü Seyyidlere ve Şeriflere hizmet etmek, Hazret-i Fatıma Radiyallâhü Anhâ annemize hizmet etmektir. Hazret-i Fatıma Radiyallâhü Anha Hazretlerine hizmet etmek, Peygamber Efendimiz (Sallallâhü Aleyhi ve Sellem) Hazretlerine hizmet etmektir. Allâhü Teâlâ Hazretlerinin rızasını kazanmanın yolu da Peygamber Efendimiz (Sallallâhü Aleyhi ve Sellem) Hazretlerinin rızasınI kazanmaktan geçer” dedi.

Osmanlı sultanları, Osmanlı topraklarına gelen Seyyid ve şerîflere, başka memleketlerde misli görülmeyen bir sevgi ve saygı gösterirlerdi.
ŞEYHANLI EĞİTİM KÜLTÜR SOSYAL YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA DERNEĞİ Başkanı Mustafa Çiçekli”Derneğimizin Amacı Peygamber Efendimiz (Sallallâhü Aleyhi ve Sellem) Dünyada ve Türkiye’de soyu ve Ehli Beyt olan Seyyid ve Şerif Aileler arasında imkanlar ölçüsünde her türlü maddî ve manevî yardımda bulunmak, dayanışmayı sağlamak Seyyidlik ve Şeriflik makamının gelişmesi ile ilgili bu alanda bilimsel etkinlikler ve yayınlarda bulunmak. bu amaçlardan birine hizmet diğer dernekler ve yapılar ile dostluk ilişkilerini kuvvetlendirmek derneğimizi kurduk. Tüm dost ve akrablarımızı açılışımıza bekliyoruz.Dünyada , Türkiye ve Şanlıurfa’daki bütün Seyyidlere, Şeriflere ve insanlığa hayırlı ve uğurlu olsun”Diye Konuştu.

Share
123 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2