logo

28 Temmuz 2016

SEKTÖRÜNDE LİDER KURUM

Tuzla Halk Eğitim Merkezi Kuran-ı Kerim kurslarıyla çocuklarımıza Kuran-ı Kerim eğitimi veriyor.HALK EĞİTİM

Tuzla Halk Eğitim Merkezi Metin ÇANGIR, Kur’an-ı Kerim okuma programı ile Kur’an-ı Kerim’i okuma bilgi ve becerilerin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları kapsamında aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin çizelgede yer alan, alan öğretmenleri esas alınarak programın uygulanmasında sırasıyla: 1. İmam- Hatip Lisesi Meslek Dersleri ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alan öğretmenlerinden, 2. İmam Hatip Lisesini bitirmiş olup İlahiyat ön lisans mezunu olanlardan, 3. İmam Hatip Lisesini bitirmiş olanlardan, 4. Hafızlık belgesi olanlardan yararlanılmaktadır.

ÇANGIR, programın sonunda öğrenci/kursiyer; 1. Kur’an harflerini ve bu harflerin kelime içindeki yazılışlarını, Kur’an-ı Kerim’deki harekeleri öğrenip uygulayabilecektir. 2. Harf-i Medleri, Cezim, Şedde, Tenvin, Huruf-u Mukattaayı, öğrenip uygulayabilecektir. 3. Şemsi ve kameri harfler, Lafzatullah, Hu zamirini öğrenebilecektir. 4. Namazda okunan dualar, kısa sureler, Fatiha suresi, Bakara suresinin ilk beş ayeti ve Ayet’el- Kürsî’yi yüzünden okuyabilecektir dedi.

ÇANGIR, yıl boyunca 40 kurs merkezinde 65 öğretmenle 153 kurs açılmış 7500 saat ders verilmiş 1253 kız 651 erkek olmak üzere  1904 kursiyer eğitim almıştır.. İsteyen herkesin kayıt yaptırabileceğini, kurslarımızın tamamen ücretsiz olduğunu belitti.

Share
1060 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2