logo

01 Ekim 2015

Şehr-i Medeniyet Kültür Defilesi ve Projesi,tanıtım atağına hazırlanıyor…

2Halim UTLU

Birçok farklı ilde, yaklaşık 3 yıldır Medyadoktoru Yapım firması tarafından düzenlenen ve Başbakanlık tarafından da desteklenen projeler arasında yer alan Şehr-i Medeniyet Kültür Defilesi ve Projesi,Bursa Büyükşehir Belediyesinden de onay aldı.Kültür Defilesi,28.11.2015 tarihinde Bursa’da düzenlenecek büyük bir organizasyon ile gerçekleştirilecek.

Türk Motifleri

Her ilde, o bölgenin gelenek, görenek, kültür ve medeniyetlerini proje ile buluşturduklarını ifade eden yapımcı Savaş Uğurlu, “Günümüzde, kültürün toplumları dönüştürmedeki gücü açıktır. Ülkemizde kültürün, tarihi değerleri, geleneksel uygulamaları, Türk Motifleri ve sanata kadar uzanan farklı kolları sayesinde, hayatımız birçok alanda zenginleşmektedir. 

1.Sürdürülebilir kültür etkinliği

Kültürel miras ve kültürel çeşitlilik kavramları, toplumlar için bir yakınlaşma, diyalog, uyum ve kimlik kaynağını oluşturmaktadır. Şehr-i Medeniyet Kültür Defilesi de, Medyadoktoru Yapım firmasının kültür çalışmaları arasında yer alan, sürdürülebilir tanıtım ve uluslararası platformlara ulaşabilmek adına gerçekleşen bir etkinliktir.” dedi

Proje, 28 Kasım’da Bursa’da tanıtılacak

Toplumların hafızalarını tazelemek, tarihi hasretlerimizi gidermek amacıyla Şehr-i Medeniyet Kültür Defilesi Projesini, 28 Kasım’da Bursa’da büyük bir program ile

gerçekleştireceklerini söyleyen yapımcı Uğurlu, bu konuda şu bilgiyi paylaştı;

“Tarihi medeniyetleri ve kültürleri topraklarında barındıran güzel şehrimiz Bursa’mızda, ipeği uluslararası platformlarda geniş kitlelere ulaştırmak için, büyük bir organizasyona imza atacağız. 

Denizmen,30 parçalık özel kıyafet tasarladı

Osmanlı kültürümüz ile Bursa kültürümüzü birleştirerek, günümüze uyarlayacağız. Dünyanın önemli gazetecilerini etkinliğimize davet ederek, ulusal ve uluslararası medya aracılığı ile Timuçin Denizmen tarafından tasarlanan 30 parçalık özel kıyafeti,geniş kitlelere duyuracağız.”

 

Share
453 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2