logo

15 Haziran 2016

ŞEHİT AİLELERİ İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

1Küçükçekmece Belediyesi, şehit ve gazi ailelerini Nikah Sarayı’nda verdiği iftar yemeğinde ağırladı.

İftar programına Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı Ali Doğan, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zeki Atmaca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, İlçe Müftüsü Mustafa Temel ve çok sayıda şehit ailesi katıldı.

BAŞKAN’DAN BİRLİK MESAJI

Şehit ailelerini tek tek selamlayan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz; konuşmasında hüzün atmosferine dikkat çekerek; “Bu akşam burada bir hüzün hakim. Ama bizler inananlar olarak biliyoruz ki, şehitler ölmez. Rabbimiz Kur’an-ı Kerim’de ‘Şüphesiz ki Allah inananlardan, cennetini vermek karşılığında canlarını ve mallarını almıştır’ buyuruyor. Bizler şehitlerimizin Peygamber Efendimizin komşusu olacağını bilen insanlarız. Dilerim Rabbimiz bizi onların şefaatine nail eder. Rabbim ülkemizi sahipsiz bırakmasın. Birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Ramazanınız mübarek olsun” diye konuştu.

“ŞEHİTLERİMİZ BİZİMLE”

Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya ise  ” Acı hiç dinmiyor. Gün geçmiyor ki, bir yerde bir bomba patlamasın. Polislerimize mermi atılmasın. Şehitlerimizin aramızda olduğunu biliyoruz. Aradan onlarca yıl geçtiğinde ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar yiğitlerimize silah doğrultanları tarih hain olarak yazacak. İftar soframızda yer aldığınız için bizimle lokmaları paylaştığınız için hepinize teşekkür ederim. Hayırlı Ramazanlar diliyorum. Rabbim hepimize güzel günler nasip eylesin” dedi.

Kuran’ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, İlçe Müftüsü Mustafa Temel şehitler için dua etti. Okunan ezanın ardından vatandaşlar hep birlikte oruçlarını açtı.

Share
266 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2