logo

30 Mayıs 2015

Şehit Aileler Dernek Başkanı Yavuz’dan Berat Kandili Mesajı

Şanlıurfa Şehit Aileler Dernek Başkanı Mehmet Yavuz Berat Kandili Nedeniyle yayınladığı mesajda berat kandilinin tüm islam alemi için hayırlı ve kutsal bir gecedir

2Şanlıurfa Şehit Aileler Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, Berat Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Böyle mübarek gün ve gecelerin, Hz. Peygamberin evrensel öğütlerine kulak verme ve O’nun sünnetiyle hayat bulma fırsatları olduğunu belirten Yavuz, Berat gecesinin tüm Müslüman alemine hayırlara vesile olmasını diledi. Başkan Yavuz mesajında, “Bu mübarek gece ve gecelerin bize sunduğu manevi iklimde beratımızı almamız, Yüce Rabbimizin ilahi mesajına kulak vermekle, ahlaki erdemleri hayatımıza yansıtmakla mümkün olacağını bir kez daha idrak ederiz. Mübarek Ramazan ayının da müjdeleyicisi olarak kabul edilen Berat gecesinde biz Müslümanlar, kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla suç ve yanlışlardan kaçınmalı günahlarımızdan arınmalıyız” ifadelerine yer verdi.

Manevi duyguların yoğunlaştığı Berat Kandili’nin ülkemizde sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını dileyen Yavuz, mesajını şöyle tamamladı: “İnsanlarımızın Yaradana daha derin bir şükür imkanı bulacağı bu özel gecede; muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Berat Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecede Yüce Allah’a açılan ellerin ve yapılan dua ve yakarışların, İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, toplumsal birlikteliğimizin güçlenmesine, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Share
516 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2