logo

04 Mayıs 2015

Şehadetin Genç Aşığı Furkan Doğan / Harran üniversitesinde Furkan Doğan Konferansı

Harran Üniversitesi Kültür ve Sanat Kulübü ile Ş.Urfa Genç İHH’nın ortak organizasyonu ile Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda “Şehadetin Genç Aşığı  Furkan Doğan” konulu bir konferansı verildi.

1Konferansı Mavi Marmara yolcularından ve aynı zamanda İHH İnsani Yardım Vakfı Ş.Urfa İl Temsilcisi Behçet Atila verdi. Pazartesi günü saat 12:00 da başlayan konferans bir saat sürdü, üniversite öğrencilerinin ilgisi hayli fazla oldu.

Atila şunları kaydetti; “Furkan Doğanın babası Ahmet Doğan şöyle diyordu; Ailemizden şehadete en yakın olan Furkan idi.Abisi de Furkanın gidişi için şöyle diyordu o şerefimizi kurtarmak için yol açıktı ve şehadete kavuştu.Furkan gemide arkadaşlara ben dönmemek üzere evden ayrıldım demiş.” İşte Furkan böyle bir gençti.

Atila, konferans boyunca şehadetin önemi üzerinde durdu, ve niyetlerimizi yoklayalım, samimi isek inşallah şehadete kavuşuruz. Furkan Doğan’ı genç yaşta şehadete götüren bu ümmetin derdi idi,  Şeyh Ahmet Yasin’in şikayetiydi, Gazzeli annelerin feryadı, imdat çığlıklarıydı. Mavi Marmara da bir vicdan hareketi ve sivil bir direnişti.

Şeyh Ahmet Yasin’in hayatını detaylı bir şekilde öğrenmelerini tavsiye eden Atila, Şehadet tesadüfü değildir, Allahın sevdiği kullarını seçip yanına almasıdır, Allah’ın ikramıdır.

Bu ümmetin kurtulması için kim ne yapabiliyorsa onu yapmalıdır. Herkesin mutlaka ama mutlaka yapabileceği bir şeyler vardır. İşte onu yaparsa sorun kalmaz inşallah.

Program sonunda Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi
Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Gökçe hoca Behçet Atila’ya bir plaket taktim etti. Böylece program sona erdi.

Share
505 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2