logo

20 Şubat 2016

Sedat Atilla Ziyaret

2b0e964c-de76-416b-b65c-21f321fdd528AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Gazeteci Sedat Atilla’yı ziyaret etti. İlkhaber Gazetesi Şanlıurfa Temsilcisi ve SANLIURFA.COM köşe yazarı Sedat Atilla’nın Esentepe’deki bürosuna Tanıtım ve Medya Başkanı Faruk Bayuk, Teşkilat Başkanı Bahattin Yıldız, Yerel Yönetimler Başkanı Cemil Çadak, Dış İlişkiler Başkanı İbrahim Kaymaz ve Yönetim Kurulu Üyesi Aziz Badıllı ile birlikte gelen İl Başkanı Beyazgül, gündeme ilişkin açıklamalar da bulundu. AK Parti’yi Şanlıurfa’da vatandaşlara açan ve partinin kurumsallaşmasını sağlayan Beyazgül, Şanlıurfa teşkilatıyla ilgili de bilgiler verdi. Başkan Beyazgül, Ankara’da gerçekleştirilen terör eylemini de şiddetle kınadı.

Saldırı 78 milyona yapıldı.

Türkiye ve Şanlıurfa gündemini Gazeteci Sedat Atilla’ya değerlendiren Başkan Beyazgül, Ankara’da gerçekleştirilen, 28 vatandaşın ölümüne, 61 vatandaşın yaralanmasına neden olan terör eyleminin 78 milyona yapıldığını söyledi. Başkan Beyazgül, terör saldırısı ile ilgili yaptığı açıklama da terörü şiddetle kınadığını belirtti. Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara da acil şifa dileğinde bulundu.

Batı ülkelerden aynı tutumu bekliyoruz.

Batı ülkelerinde gerçekleştirilen terör eylemlerinin ardından, batı ülkeleri liderlerinin birlik ve beraberlik içerisinde ülkeleri savunduğunu belirten Beyazgül, Türkiye içinde bu liderlerden aynı tutumu beklediklerini ifade etti.

Terör Türkiye’de cesaret bulmamalı.

Terörün Türkiye’de cesaret bulmaması gerektiğinin altını da çizen Başkan Beyazgül, bu konuda Bosna Herkes’ten örnek verdi. Beyazgül ‘’ Terörün amacı insanlarımıza karamsarlığı, ümitsizliği aşılamak. Bosna Hersek birçok kez sırplar tarafından bombalandığında, oradaki kadın ve erkekler yüzlerindeki mutlu ifadeleri kaybetmediler. Sırpları mutlu etmeyeceğiz dediler. Halkımızın da aynı inanç ve dirençle durması gerekiyor.’’ Dedi.

Onları ilgilendiriyorsa bizi de ilgilendirir.

Beyazgül, muhalefetin ve şer odaklarının ‘’Türkiye’nin Suriye’de ne işi var’’, ‘’Türkiye Suriye’nin iç işine karışmasın’’ gibi eleştirilerine de yanıt verdi. Beyazgül ‘’Bugün Suriye sorunu nasıl Suudi Arabistan’ı, Amerika’yı, İran’ı ve Avrupa Ülkelerini ilgilendiriyorsa, bizi de yani Türkiye’yi de ilgilendirir. Buna eleştiri getirmek, mantıksız bir durumdur’’ dedi.

AK Parti Şanlıurfa Türkiye 7. Cisi oldu.

Başkan Beyazgül, AK Parti’nin Şanlıurfa’da başarı çıtasının her geçen gün daha da yükseldiğini bildirdi. Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığının, Türkiye’deki 81 il içerisinde aylık başarı (Performans) sıralamasında 7. Ci olduğunu açıkladı. Beyazgül ‘’Her birimimiz çalışmalarını kurumsal bir şekilde sürdürüyorlar. Bu konuda tebrikte alıyoruz. Geçtiğimiz gün Şanlıurfa’ya gelen teşkilat başkanımız, diğer illerle yaptığı kıyaslamada, Şanlıurfa teşkilatımıza övgüler yağdırdı. Diğer birçok ildeki ziyaretlerinde bir kargaşa ve düzensizliğin olduğunu belirterek, Şanlıurfa AK Parti’nin her konuda kendini geliştirdiğini söyledi. Bu da bizi memnun etti’’ şeklinde konuştu. Beyazgül, bu başarıdan dolayı tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Hükümetimiz Şanlıurfa’ya önem veriyor.

Şanlıurfa’ya her hafta bir bakanın geldiğini de sözlerine ekleyen Beyazgül ‘’Hükümetimiz Şanlıurfa’ya önem veriyor. Sizin de bildiğiniz üzere, neredeyse her hafta Şanlıurfa’ya bir bakanımız geliyor. Kentimizi ziyaret ediyor. Bu ziyaretler turistlik ziyaretler değil. Her bakanımız Şanlıurfa’ya elleri dolu geliyor. Hizmetle geliyorlar. Örnek vermek gerekirse; Orman ve Su İşleri Bakanımız Şanlıurfa’ya müjdelerle geldi. Enerji sorunuyla ilgili önemli kararlar alındı. Sulama projeleriyle ilgili temeller attı, açılışlar gerçekleştirdi. Gençlik ve Spor Bakanımız yine Şanlıurfa’ya müjdelerle geldi. Birçok futbol sahasının kısa bir süre sonra açılışını yapmaya geleceğini söyledi. Örnekleri çoğaltabiliriz. Kentimize gelen her bakan ilimizin resmi kurumlarını ziyaret ediyor. Sorunları dinliyor, anında çözümler üretip Şanlıurfa’dan ayrılıyor. Bu yüzden bu ziyaretler kentimiz için çok önemli. Yarında Milli Savunma Bakanımız İsmet Yılmaz Şanlıurfa’ya geliyor. Bakanımız İsmet Yılmaz’ın ziyareti bir hafta önce gerçekleşecekti fakat dayısının vefatı nedeniyle ertelenmişti. Yarın Şanlıurfa’da Bakanımız yetkililerimizle Türkiye’nin güvenliğine ilişkin konularla ilgili toplantı gerçekleştirecek’’ dedi.

Gazeteci Sedat Atilla’ya teşekkür etti.

Başkan Beyazgül, açıklamasının sonunda Gazeteci Sedat Atilla’ya da teşekkür etti. Şanlıurfa’nın sorunlarında medyanın elini taşın altına koyduğunu ifade eden Beyazgül, ‘’Medyayı önemsiyoruz. Kentimizin sorunlarının çözümünde aktif rol oynuyorlar. Sizin de halkın sevgisini kazanmış bir kişiliğiniz var. Şanlıurfa’nın sorunlarında elinizi taşın altına koyuyorsunuz. Kentimizin ulusal medya mensubu konumundasınız. Kente katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum’’ dedi.

Gazeteci Sedat Atilla ise Başkan Beyazgül ve Yönetim Kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

 

Share
356 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2