logo

08 Temmuz 2015

Seçilmiş Vali veda turunda

28 Haziran 2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Vali Yardımcısı ve Kaymakamlar Kararnamesi ile İç İşleri Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Daire Başkanlığı Şube Müdürlüğüne atanan Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş, Yol İş Sendikası Şanlıurfa Şube Başkanı Emin Kubatı sendika binasındaki makamında ziyaret ederek vedalaştı. Ziyarette Başkan Yardımcısı Ömer Şitil, AK Parti Karaköprü Belediye Meclis üyesi de olan Mehmet Nimetoğlu ve bazı üyeler ile Gazeteci / Eğitimci Yazar Müslüm Abacıoğlu da hazır bulundu.9

Sendikaya gelişinde Başkan Yardımcısı Ömer Şitil tarafından kapıda karşılanan Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş’e ziyaretinden dolayı teşekkür eden Başkan Emin Kubat, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek yeni görevinin hayırlı olması dileklerini iletti.

Başkan Kubat, Vali Yardımcısı Seçilmiş ve hazır bulunan sendika üyeleri ile birlikte bir süre sohbet edip, karşılıklı anılarından bahsettikten sonra kısa bir açıklama yaparak, “Kıymetli Vali Yardımcımız Ramazan Seçilmiş Beye ziyaretinden ve Şanlıurfa’mıza katkılarından dolayı teşekkür ediyor, yeni görevlerinde başarılar diliyoruz” dedi.

Şanlıurfa’dan çok güzel duygularla ayrılacağını belirten Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş ise, “Şanlıurfa’da görevde bulunduğumuz süre içerisinde, işimizi en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Bu süre içerisinde bana destek olan bütün kamu kurum ve kuruluş yetkililerine teşekkür ediyorum. Bu süre zarfından birçok değerli dostlar da edindik. Yeni görevimize gitmeden hemen herkesle görüşüp helalleşmek istedim. Hakkınızı helal ediniz. Artık Ankara’da da bir kardeşiniz, bir eviniz var, mutlaka geldiğinizde beklerim” dedi.10

2010 yılında Tunceli Nazımiye Kaymakamı iken Vali Yardımcısı olarak Şanlıurfa’ya atanan Ramazan Seçilmiş, Şanlıurfa’da 5 yıl görev yaptı.

Ramazan Seçilmiş  

1981 yılında Kırşehir’de doğdu. İlköğrenimi Mucur’da ve ortaöğrenimi Kırşehir’de tamamladı. 1999 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 2003 yılında mezun oldu.

2004 yılında İçişleri Bakanlığınca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Kırşehir Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Eskişehir Mihalgazi ilçesinde vekâlet görevinde bulundu. İngiltere Exeter Üniversitesinde Kamu Yönetimi alanında Stratejik Yönetim üzerine yüksek lisansını tamamladı. Kastamonu İhsangazi ve Tunceli Nazımiye Kaymakamlıkları yaptı. Halen Adana Çukurova Üniversitesinde Doktora çalışmalarına devam eden ve iyi derece İngilizce bilen Şanlıurfa Vali Yardımcımız Ramazan Seçilmiş; evli olup 2 çocuk babasıdır.

Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş, Şanlıurfa’da görev yaptığı süre zarfında; Başbakanlığa bağlı Atatürk Kültür Dil Tarih Yük. Kur. Başkanlığı, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı, Türk İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı İşbirliği Ajansı, İçişleri Bakanlığına bağlı İl Mahalli İdareler Müdürlüğü, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü, Avrupa Birliği Bakanlığı (AB Temas Noktası), Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Şanlıurfa Müze Müdürlüğü, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Bölge Müdürlüğü, İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü, Şanlıurfa Devlet Türk Halk Müziği Korosu Müdürlüğü, ŞURKAV Vakfı ve Geleneksel El Sanatları Merkezi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı Devlet Personel Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü, İl İstihdam Kurulu Başkanlığı, Kayıt Dışı İstihdam ile Mücadele Projesi (KADİM), Ulaştırma Bakanlığına bağlı PTT Başmüdürlüğü, Ulaştırma Bölge Müdürlüğü, Telekom Başmüdürlüğü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, TCDD Genel Müdürlüğü, Karayolları 91. Şube Şefliği, Maliye Bakanlığına bağlı Defterdarlık ve Vergi Dairesi Başkanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Mera Komisyonu Başkanlığı, Toprak Mahsulleri Ofisi Şube Müdürlüğü, Ziraat Odası Başkanlığı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğü, TJK ile ilgili iş ve işlemler, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK), GAP Toprak, Su Kaynakları ve Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Adalet Bakanlığına bağlı Adli ve İdari Yargı Organları ile ilgili iş ve işlemler ve Seçimlerle ilgili iş ve işlemler, Valilikte ŞURKAV Vakfı ve Geleneksel El Sanatları Merkezi, Çevre Koruma Vakfı Başkanlığı, Karaköprü İlçe Koordinatörlüğü ile Vali tarafından verilecek diğer görevlerle gereği kadar ilgilendi, görevini başarıyla yerine getirdi ve hemen herkesin gönlünde taht kurdu.

Müslüm Abacıoğlu

Share
327 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2