logo

reklam
27 Kasım 2016

Seçilmiş Erdoğan’a “Diktatör”, çakma efsaneye övgü!

fidel

MEREKHABER GAZETESİ ÖZEL

Küba lideri  Fidel Castro 90 yaşında hayatını kaybetti. 1926 doğumlu Fidel Alejandro Castro Ruz Kübalı Marksist-Leninist devrimci ve Küba Devrimi’nin önderi. Devrim sonrasında, 1959-76 arasında Küba başbakanlığı, 1976-2008 arasında da Küba devlet başkanlığı yaptı. 1961 ile 2011 yılları arasında da Küba Komünist Partisi Birinci Sekreterliği görevini yürüttü. Uluslararası alanda ise 1979-1983 ve 2006-2008 yılları arasında Bağlantısızlar Hareketi’nin Genel Sekreterliğini yaptı.

90 yaşında hayata gözlerini yuman Küba’nın efsanevi liderinin resmi cenaze töreni 4 Aralık’ta gerçekleşecek. Küba’yı 49 yıldır seçime girmeden tek başına yöneten Castro’nun ölümü ABD’nin Miami Eyaletinde yaşayan sürgündeki Kübalıları sevindirdi. Castro’nun ölümünü kutlama yaparak karşıladılar.

Bu haberi yapmamızdaki asıl neden Castro’nun ölümünü  veya Miami’de sürgün hayatı yaşayan Kübalıların tepkilerini haberleştirmek değildi. Burada vurgulamak istediğimiz asıl mesele; ülkesini 49 yıldır tek adam olarak, üstelik tek bir seçime girmeden yöneten Fidel Castro’nun Türkiye’deki malum medyada nasıl gündeme geldiğidir.cast

Girdiği 12 seçimi de ezici çoğunlukla kazanan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ yıllardır hakaretler yağdıran ve diktatör yaftasını manşetlerine taşıyan Cumhuriyet, Birgün,Sözcü, Evrensel ve Hürriyet gibi gazeteler Castro’nun ölümünü manşetlerine övgü dolu sözlerle taşıdılar.

49 yıldır ülkesini seçim yapmadan ve tek adam mantığıyla yöneten Küba lideri Catro’yu kahraman gibi göstermeye çalışan malum gazeteler kendisini öve öve bitiremediler!

“Elveda Comandante”, “Kübra devrimci liderini kaybetti”, “Tarih seni çoktan akladı”, “Yirminci yüzyıl şimdi bitti” gibi övgü dolu sözleri manşetlerine taşıyan zihniyet üst üste halkın yarısından fazlasının oyunu alan seçilmiş lidere ise “Diktatör” yakıştırması yapması iki yüzlülük olarak değerlendirildi.

Etiketler:
Share
474 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2