logo

02 Nisan 2015

SAVCI KİRAZ’IN ADI DİKİLEN 1000 FİDANLIK ORMANDA YAŞAYACAK

IMG_2303İstanbul İli Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Pendik Belediyesi işbirliği ile Pendik Emirli Köyü’nde ağaç dikme ve ormanlık alan oluşturma etkinliği düzenlendi. Ağaç dikme etkinliğine, Genel Sekreter Doç. Dr. Ahmet Lütfullah Orhan, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Celal Şahin, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Hastane Yöneticisi Doç. Dr. Recep Demirhan ve çok sayıda doğa sever sağlık çalışanı katılım gösterdi. Fidan dikim töreninde konuşan Genel Sekreter Doç. Dr. Ahmet Lütfullah Orhan, sağlıklı nesillerin çevre ile olacağı konusuna dikkat çekerek, çevre kirlenmesinin insan ruhunun kirlenmesi ile ilişkili olduğunu ve bu çerçevede bedensel, ruhsal ve sosyal açıdan sağlıklı olmanın çevreye de etkili olacağını vurguladı.

1
Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin şehirlerin mimari dokularının yanında yeşil alanların da değerini belirterek çevreci belediyecilik anlayışına dikkat çekti. Hastane Yöneticisi Doç. Dr. Recep Demirhan ise; ormanlık alanların ve ağaçların insan sağlığı için önemini dile getirerek orman alanının oluşturulmasında katkılarını sunan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’e teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı. Fidan dikim töreninde Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın hatırası da yâd edilerek, Genel Sekreter Orhan’ın önerisiyle hatıra ormanının adı ‘Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, “Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Hatıra Ormanı” olarak anılması kararlaştırıldı.

IMG_2305
Açılış konuşmalarının ardından toplamda 1000 adet fidan dikiminin yapıldığı etkinlik, sağlık çalışanları tarafından yoğun ilgi gördü. Bu anlamlı doğa kampanyası çekilen hatıra fotoğraflarıyla sonlandı.

Share
716 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2