logo

01 Şubat 2016

SATRANCIN ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

02Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki satranç turnuvası, büyük çekişmelere sahne oldu. Öğrenciler, önemli bir zihinsel aktivite olan satrançtaki becerilerini ortaya koydu.

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri Satranç Turnuvası, Minikler, Küçükler ve Yıldızlar kategorilerinde gerçekleştirildi. Turnuvada toplamda 30 Bilgi Evi öğrencisi yarıştı. Turnuvada 15 dakika zaman verilen öğrenciler, rakiplerini yenmek için ter döktü.

“HER ZAMAN GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise turnuvayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, ‘’Yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik ediyorum. Çocuklarımızın kendilerini geliştirecek bu tür aktivitelerde bulunmaları bizleri çok mutlu ediyor. Her zaman; kendini geliştiren, kültür, sanat ve sporla uğraşan çocuklarımızın destekçisi olacağız” dedi.

BAŞARI ELDE EDEN ÖĞRENCİLER TABLET VE MP4 ÇALAR

Turnuvada Küçükçekmece Belediyesi Eğitim Şefi Oktay Kurt, başarı elde eden öğrencilere madalya ve kupalarını takdim etti. Ayrıca turnuvada, birincilere tablet, ikincilere MP4 Çalar ve üçüncülere ise flash bellek hediye edildi. Öte yandan satranç turnuvasında ter döken tüm öğrenciler madalya almaya da hak kazandı.

SATRANCIN ŞAMPİYONU HALKALI BİLGİ EVİ

  1. ve 3. Sınıflar kategorisinde 1. olmaya hak kazanan Halkalı Bilgi Evi öğrencisi Alperen Yıldırım, 4. ve 5. Sınıflarda yine Halkalı Bilgi Evi’nden Kaan İlkin, 6. 7. ve 8. Sınıflarda ise Cennet Bilgi Evi’nden Yiğit Emin Gezer oldu.

    Yine sırasıyla 2. ve 3. Sınıflar kategorisinde 2. Yarım Burgaz Bilgi Evi’nden Muhammed Öner, 3. Taştepe Bilgi Evi’nden Ahyet Ömer Atlı olurken, 4. Ve 5. Sınıflarda 2. Mehmet Akif Bilgi Evi’nden Emrah Sancaktar 3. İnönü Bilgi Evi’nden Ahmet Enes Tuzlu ve 6. , 7. 8. Sınıflar kategorisinde 2. Fatih Bilgi Evi’nden Azad As 3. Halkalı Bilgi Evi’nden Samet Aydemir olmaya hak kazandı.

Share
187 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2