logo

28 Mart 2016

Şark Tayini Çıkan Öğretmenler Kültür Gezisi’nde Stres Attı

Doğu ve çevre illere tayini çıkan 68 öğretmen, Zeytinburnu Belediyesi tarafında düzenlenen Kültür Gezisi’nde bir araya geldi. İstanbul’un tarihi ve turistik mekanlarını ziyaret eden eğitimciler, şark görevi öncesi meslektaşlarıyla günün tadını çıkardı.

DOĞU VE ÇEVRE İLLERE TAYİNİ ÇIKAN 68 ÖĞRETMEN, ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ TARAFINDA DÜZENLENEN MORAL GEZİSİNDE BİR ARAYA GELDİ. İSTANBUL'UN TARİHİ VE TURİSTİK MEKANLARINI ZİYARET EDEN EĞİTİMCİLER, GÜNÜN TADINI ÇIKARDI. (EMRAH KUŞ - HÜLYA KEKLİK/İSTANBUL-İHA)

DOĞU VE ÇEVRE İLLERE TAYİNİ ÇIKAN 68 ÖĞRETMEN, ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ TARAFINDA DÜZENLENEN MORAL GEZİSİNDE BİR ARAYA GELDİ. İSTANBUL’UN TARİHİ VE TURİSTİK MEKANLARINI ZİYARET EDEN EĞİTİMCİLER, GÜNÜN TADINI ÇIKARDI. (EMRAH KUŞ – HÜLYA KEKLİK/İSTANBUL-İHA)

Zeytinburnu Belediyesi Doğu ve çevre illere tayini çıkan öğretmenler için Kültür Gezisi düzenledi. İstanbul’un tarihi ve turistik mekanlarını ziyaret eden yaklaşık 70 öğretmen moral gezisinde günün tadını çıkarıp stres attı. Meslektaşlarıyla eğlenceli bir gün geçiren eğitimciler geziye, tarihi camileri ziyaret ederek başladı. Programın ilerleyen saatlerinde sırasıyla Balıklı Rum Manastırı, Zeytinburnu Tıbbi bitkiler Bahçesi, Yenikapı Mevlevihanesi ve Nağmedar’ı ziyaret eden öğretmenler, son olarak Panorama 1453’ü ziyaret ederek tarihe yolculuk yaptı. Gezi kapsamında İstanbul’un meşhur lezzetlerini de tadan eğitimciler, ziyaret ettikleri yerlerde bol bol fotoğrafı çektirdi.

ÖĞRETMENLER İSTANBUL GEZİSİNDE STRES ATTI

ZEYTİNBURNU VELİEFENDİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ MÜDÜRÜ ERDAL BAKIRTAŞ (SAĞDAKİ) VE ZEYTİNBURNU ADİLE MERMERCİ ANADOLU LİSESİ MÜDÜRÜ YUNUS ÖZBEK (SOLDAKİ), GEZİNİN DÜZENLEMESİNDE EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİLER. (EMRAH KUŞ - HÜLYA KEKLİK/İSTANBUL-İHA)

ZEYTİNBURNU VELİEFENDİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ MÜDÜRÜ ERDAL BAKIRTAŞ (SAĞDAKİ) VE ZEYTİNBURNU ADİLE MERMERCİ ANADOLU LİSESİ MÜDÜRÜ YUNUS ÖZBEK (SOLDAKİ), GEZİNİN DÜZENLEMESİNDE EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİLER. (EMRAH KUŞ – HÜLYA KEKLİK/İSTANBUL-İHA)

Öğretmenlerin stres atıp ve moral bulması adına anlamlı bir gezi olduğunu belirten Zeytinburnu Adile Mermerci Anadolu Lisesi Okul Müdürü Yunus Özbek, “Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı çok güzel bir projeyi başlattı. Öğretmenleri sınıflara göndermeden önce alıştırma döneminden geçirdi. Bu kapsamda öğretmenlerimiz haftada 4 gün okulda oluyor, diğer günler ise belediye ve diğer kuruluşların desteği ile geziyor. Bu gezi de onlar için büyük bir moral kaynağı olmuş oldu.” ifadelerini kullandı.

“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Zeytinburnu Veliefendi Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Erdal Bakırtaş, “Yeni atanan öğretmenlerimiz için çok güzel bir gezi oldu. Arkadaşlarıma meslek hayatları boyunca başarılar diliyorum. Aldığımız izlenimlere göre geziden çok memnun kaldılar. Böyle geziler devam etmeli, gezinin düzenlemesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“ÖNEMLİ VE TARİHİ YERLERİ GEZME FIRSATI BULDUK”

Gezi kapsamında daha önce görmediği yerleri görme fırsatı bulduğunu belirten Türkçe Öğretmeni Oğuzhan Atila, “Önemli ve tarihi yerleri gezme fırsatını bulduk. Ben Zeytinburnu Sümer Mahallesi’nde ikamet ediyorum. Şunu söyleyebilirim ki şu an gördüğümüz Balıklı Rum Manastırı, Yenikapı Mevlevihanesi, Nağmedar, Zeytinburnu Tıbbi bitkiler Bahçesi ve Panorama 1453 kesinlikle İstanbulluların görmesi gereken tarihi ve turistik yerlerdir.”dedi.

Geziden çok keyif aldığını söyleyen Ayfer Meral Çınar ise, “Tekstil Öğretmeni olarak atandım. Bugün İstanbul’u tanıyoruz. Birçok yeri Marmara Üniversitesi’nde okurken görmüştüm ama böyle arkadaşlarımızla, öğretmenlerle gezince daha güzel oldu. Hem hatıralarımı tazeledim hem de görmediğim yerleri keşfetme fırsatını yakalamış oldum” şeklinde konuştu.

Program sonunda eğitimcilere Zeytinburnu Belediyesi tarafından günün anısına özel çeşitli hediyeler verildi.

Share
719 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2