logo

12 Nisan 2015

ŞANLIURFA’NIN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 95. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

4Bundan 95 yıl önce, vatanımızın bu nadide köşesi düşman işgali sonrası acı, hüzün ve sıkıntı dolu esaret günlerini sona erdirmiş, ülkemizin aydınlık geleceği için istiklal ve hürriyetine giden yol, şanlı bir mücadele neticesi açılmıştır.
Kurtuluş mücadelemizin ruhunda, bu zor günlerde ortaya çıkan kahramanlarımız, fedakâr ve cefakâr Anadolu insanının sarsılmaz iradesi ve inancı vardır.
Her türlü takdir ve övgünün üstünde, dünyanın dikkatini çeken bu varlık-yokluk mücadelesi Büyük Türk Milletinin inancı ve sarsılmaz iradesiyle ortaya çıkmış ve bugünkü Modern Türkiye’nin temel taşı olmuştur.
Bu vesileyle, şanlı bir mücadele ve direnişle bize bu cennet vatanı bırakan ecdadımızı rahmet, minnet ve şükranla anmayı bir borç bildiğimi ifade etmek isterim.
Değerli Hemşehrilerim,
Bu çok zor ve sıkıntılı günlerde, mazlum bir milletin milli mücadelesi sonucu hürriyetine kavuşması, hürriyeti söz konusu olunca nasıl mücadele edeceğini, vatanını koruma hususundaki hassasiyeti ve kısa zamanda nasıl birlik olup harekete geçebildiğini bütün dünyaya ilanı vardır. Şanlı milletimiz bu azmi ve düşünceyi dünya var olduğu müddetçe sürdürecektir.
Milli mücadelemizin kahramanlarının o günkü ruh hâli bugünde milletimizin dokularında ve şuuraltında canlı yaşamaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle, şehrimizin ve ülkemizin Milli Mücadele günlerine bir daha düşmemesini ve ezelden beri hür yaşayan bu milletin ebediyen bağımsız yaşaması dileğiyle tüm hemşehrilerimin bu mutlu ve müstesna gününü canı gönülden kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

Share
334 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2