logo

25 Ekim 2015

“Şanlıurfalının hizmetkarı olmaya devam edeceğiz”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik, Bini İcil ailesinin düzenlemiş olduğu açık hava mitingine katıldı. Mitingde konuşan Bakan Çelik, Şanlıurfalıların hizmetkarı olmaya devam edeceğini söyledi.

1Binlerce Bini İcil aşiret mensuplarının katıldığı açık hava mitinginde konuşan Bakan Faruk Çelik, “Öncelikle bu toplantıyı düzenledikleri için Bini İcil ailesine şükranlarımı sunuyorum. Bugünkü bu birlikteliğiniz yine huzurdan yana, barıştan yana, birlik ve beraberlikten yana. Ay yıldızlı bayrağımızdan yana olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Bu birlik ve beraberliğimizi, huzurumuzu, sevincimizi öteden beri bozmak isteyenler, sizi komşu ülkelere benzetmek isteyenler, bizi de bölmek ve parçalamak isteyenlerle karşı karşıya olduğumuzu hiç bir zaman unutmayalım. Bugün herkesin özgürce kendi dilini konuştuğu, istediği yayını izleyebildiği, herkesin özgürce yaşadığı bir Türkiye var. O zaman sen daha ne istiyorsun? Memleketin polisine, askerine kurşun sıkarken sen ne istiyorsun? Çıkıp ta hesap ver bakalım. 7 Haziran akşamı bu gece çok mutluyum, çok huzurluyum diyen İsrail Cumhurbaşkanına; inşaallah Bini İcil ailesi 7 Hazirandaki o sevincini 1 Kasım’da kursağınızda bırakacaktır. Bugün birileri çıkmış diyor ki; AK Parti Şanlıurfa’da ne yapmış? Abide kavşağını sen mi yaptın? Topçu Meydanını sen mi yaptın? 11 Nisan’daki stadyumu sen mi yıktın? Samsat Meydanını sen mi yaptın? Akçakale Devlet Hastanesi, Hilvan Devlet Hastanesini, Siverek Devlet Hastanesini, Viranşehir Devlet Hastanesini, Halfeti Devlet Hastanesi sen mi yaptın? Yolları sen mi yaptın? Haleplibahçe Müzesini sen mi yaptın? Göbeklitepe’yi sen mi ortaya çıkardın? Allah’a şükür sizden aldığımız güçle bütün bunları yaptık? Hiç endişeniz olmasın, ne talebiniz varsa bunları yapacak olan bizleriz” dedi.

 

Bini İcil ailesi adına konuşan Mehmet Yıldız ise, ““Bini İcil aşireti olarak düzenlemiş olduğumuz toplantıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bakanımız sayın Faruk Çelik toplantımıza katılarak bizleri mutlu etmiştir onurlandırmıştır. Bini İcil aşireti adına kendilerine teşekkür ediyorum” diyerek AK Partiye desteklerinin devam edeceğini söyledi..

Share
317 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2