logo

15 Nisan 2015

ŞANLIURFA YEŞİLAY: GENÇLERİN BAĞIMLI OLMASINA ENGEL OLACAĞIZ!

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı İş Birliği ile Yürütülen TBM (Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı) Öğretmen Eğitimleri Viranşehir ve Ceylanpınar İlçelerinde Sürdürülmektedir.
0

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı İş Birliği ile Yürütülen TBM (Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı) eğitimleri Siverek’de tamamlanmasının ardından hiç ara vermeden 14.04.2015 günü Viranşehir ve Ceylanpınar İlçelerinde başlatıldı. Viranşehir’de 72 rehber öğretmenin katıldığı kurs Viranşehir Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. Kursun açış programına İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Uzmanı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi Üyesi Mehmet Sarmış, Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Viranşehir Anadolu Lisesi Müdürü ve Eğitim Formatörleri katıldı.

Ceylanpınar ‘da 35 rehber öğretmenin katıldığı kurs ise Ceylanpınar Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi Üyeleri, Eğitim Formatörleri ve Ceylanpınar Halk Eğitim Merkezi Müdürü katıldı.

Programda Viranşehir’in rehber öğretmenlere hitap eden Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi Üyesi Mehmet Sarmış, bizler görevlerini mecburiyetin dışında aşk ile yapılması gereken ve fedakârlıklarla başarı destanları yazan öğretmenler olarak, geleceğin ıslahında önemli bir rol oynamaktayız. İnanıyorum ki bu eğitimlerle davranış bozukluğu olan ve zararlı alışkanlıklara giden tüm öğrencilerimiz ıslah olacaktır. Bu anlamda üzerinize düşen görevi yerine getireceğinize inancım tamdır. Eğitim programının hayırlara vesile olmasını dilerim dedi.

Programda Ceylanpınar’ın rehber öğretmenlere hitap eden Eğitim Formatörü Erol Yaşar, bizler gönüllü olarak çalışan neferleriz. İnancımız o dur ki biz sağlam çalışırsak gelecek nesiller bu illetten uzak duracaktır. İşte TBM programlarının tek hedefi budur, dedi.

Eğitim Formatörleri olan Erol Yaşar, İ.Halil Fırtına, Bozan Doğan ve Melek Altuğ Güneş’in sunumuyla gerçekleştirilen eğitim programlarının ardından Şanlıurfa Yeşilay Şubesi, katılımcılara kokteyl verdi. Ayrıca kursiyerlere TBM kitap, afiş ve broşürleri dağıtıldı.

Share
696 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2