logo

05 Mayıs 2015

“ŞANLIURFA, TARİH BOYUNCA BARIŞA EV SAHİPLİĞİ YAPAN BİR ŞEHİRDİR”

3Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Şanlıurfa Gazeteciler Birliği tarafından GAP- Çözüm Süreci ve Medya konulu panel düzenlendi.
Panelde konuşan Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, “Şanlıurfa, tarih boyunca barışa ev sahipliği yapan bir şehirdir” dedi. Gazeteciler Konfederasyonu 3. Başkanlar kurulu toplantısı ile GAP- Çözüm Süreci ve Medya konulu panel Şanlıurfa’da başladı.
Dedeman otelinde düzenlenen panele; Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi’nin yanı sıra, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri, Abdülkerim Gök, Halil Özcan, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat ve çok sayıda basın mensubu ile davetliler katıldı.
Panelin açılış konuşmasını yapan ev sahibi Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, Gazeteciler zor şartlar altında mesleklerini icra ettiklerini belirtti. Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, ise ev sahipliğinden dolayı Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat’a ve Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Talat Akay’a teşekkür etti.

Panelde kısa bir konuşma yapan Karaköprü Belediye Başkanı Av Nihat Çiftçi ise, Panelin Şanlıurfa’ya, ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundu. Şanlıurfa’nın, tarih boyunca barışa ev sahipliği yapan bir şehir olduğunu ifade eden Başkan Çiftçi, “ “Hem Şanlıurfa’mız, Hem Ülkemiz, Hem siz gazeteciler, basın mensupları ve aynı zamanda da ülkemiz için, insanlarımız için, topraklar için önemli olan çözüm süreci ile bağlantılı bir şekilde gerçekleşmesini diliyorum. Önemli bir konu ele alınmış; GAP bölgemiz için bir kalkınma, Çözüm süreci bizim bölgemiz için, topraklarımız için, barış süreci için bir barış süreci bir huzur süreci ve aynı zamanda bununda basında ki konumu, basında ki yerinin bu panelde tartışılıyor olmasını önemsiyoruz. Şanlıurfa’mız güzel bir şehir. Kadim bir şehir, tarihi bir şehir…. Değerleri ile gerçekten insanı kucaklayan tarih boyunca barışa ev sahipliği yapan bir şehir. Bu şehirde sizleri ağırlamaktan dolayı gurur duyduğumu belirtmek isterim. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu, GAP Gazeteciler Federasyonu başkanımızın burada emeği geçen tüm basın mensubu arkadaşlarımızı kutluyorum. Panelin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi. GAP- Çözüm Süreci ve Medya konulu panelin ilk bölümü plaket takdimi ile son buldu. Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi plaketini, Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı’nın elinden aldı.

Share
204 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2