logo

12 Haziran 2015

Şanlıurfa SGK’ da “ Primini Kendisi Ödeyen Sigorta Kolları” Eğitimi

28Şanlurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen ” Primini Kendisi Ödeyen Sigorta Kolları ” eğitimine Şanlıurfa sosyal güvenlik personeli başta olmak üzere, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Diyarbakır, Bitlis, Van, Hakkâri, Niğde, Şırnak, Siirt, Batman, Mardin‘ de görev yapan kurum personeli katıldı.

Eğitim açılış Konuşmasını yapan Şanlıurfa Sosyal Güvenlik il Müdür Yardımcısı Bilal Akgün, Kısmi süreli çalışan vatandaşlarımızın eksik kalan sürelerini isteğe bağlı sigorta ile 30 güne tamamlayabileceklerini ifade etti.  Akgün, “Mevsimlik tarım işçisinden taksici ve dolmuşçuya, ev hizmetlerinden çalışan kadınlardan, mühendislere avukatlardan Noterlere kadar olan pek çok meslek erbabını ilgilendiren bu sigorta kolunun uygulanması esnasında uygulama birliği açısından düzenlenen bu eğitim, hem biz kurum çalışanları, hem de vatandaşımız açısından çok güzel bir fırsattır. Bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz.” dedi.

Primini Kendisi Ödeyen Sigorta Kolları eğitimi, Sigortalılar Prim Daire Başkanlığında görev yapan Şube Müdürü Hanife Argüç, Sosyal Güvenlik Uzmanı Mehmet Akalın tarafından verildi.

Share
381 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2