logo

Şanlıurfa Milletvekili Sayın Dr. Halil ÖZCAN’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama Mesajı…

0Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95. yıldönümünü coşkuyla kutladığımız bugün, aziz milletimizin egemenliğine dayanan demokrasimizin ve cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı özel bir gündür.
Meclisimizin Ankara’da açılarak ilk toplantısını yaptığı bu günde, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu vurgulanarak, milletimizin geleceği inşa edilmiştir.

 

Sıkıntılar ve imkansızlıklara rağmen Meclisimizde ortaya çıkan milli irade, azim bir kararlılıkla yolunda yürümüş, ortaya çıkan coşku ve  heyecan millî bir güce dönüşmüştür.

 

Millet olarak yolumuz açık, geleceğimiz aydınlıktır. İşte böyle bir Türkiye, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza bırakabileceğimiz en değerli hediye olacaktır. Bu konuda Milletimizin her bir ferdine büyük görevler düşmekte olup, gösterilecek özveri en büyük güvencemizdir.

 

İnanıyorum ki, yavrularımız aynı duygu ve inançla, özlenen Türkiye’yi elbirliğiyle inşa edecek, barış ve huzur içinde yeni bir dünyanın kurulmasında vesile olacaklardır. 95 yılda kazanılan tecrübe bu konuda yolumuzu aydınlatacaktır.

 

23 Nisan’ın, sadece millî egemenlik bayramı olarak değil, aynı zamanda çocuk bayramı olarak kutlanmasının özel bir anlamı vardır.

 

 

Aziz milletimizin geleceği olan değerli çocuklar! Sizler, milletimiz ve ortak değerlerimiz için ümit ve güven kaynağımızsınız.

 

Sizden sonra gelecek nesillerin, mutlu ve huzurlu olabilmesi için omuzlarınızda büyük bir emanet taşımaktasınız. Size inanıyor ve sonsuz bir güven duyuyoruz. Biliyoruz ki, yarınlarımız emin ellerdedir.

 

Bu anlamlı günde; Birinci Mecliste görev yapan üyelerimizi, Başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle anıyorum.

 

 

23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı tüm kalbimle kutluyor, mutluluğunuzun, coşku ve ümidinizin hep var olması temennilerimle, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyorum.

 

Dr. Halil ÖZCAN

Şanlıurfa Milletvekili

 

Share
5937 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2