logo

ÖMER FARUK UÇKAN ŞANLIURFA MİLLET VEKİLİ ADAY ADAYI

Şanlıurfa AK parti milletvekili aday adayı Ömer Faruk Uçkan “Doğru istikamette giden her nefer bir mücahittir”                                                                                                                                                                                                                                  _5

Şanlıurfa AK parti milletvekili aday adayı Ömer Faruk Uçkan Harran Üniversitesi iktisadi idari bilimler                    fakültesi iktisat bölümünden mezun olmasına rağmen babası eczacı Neşet Uçkan’ı yalnız bırakmayıp beraber                çalışmaktadır. Şanlıurfa yıldız meydanında ki Hayat Eczanesi’nde halkın derman abisi dediği ve  sevdiği                        Uçkan, burada ihtiyaç sahibi fakir vatandaşlara hiç bir ücret almadan ilaç dağıtıyor.kendisinine ulaşan yardımları da  önceden belirlediği fakir vatandaşların adreslerine kendi eliyle ulaştırıyor..

1Şanlıurfa sosyal yardımlaşma vakfında gönüllü olarak çalışan Uçkan vakıftan fakir vatandaşlara ulaştırılacak yardımların ivedi olarak kendilerine ulaşmasını sağlıyor. Uçkan bunun yanında ihtiyaç sahibi vatandaşlara kuru gıda ve yakacak yardımı da yapmayı ihmal  etmiyor.ayrıca başarılı 10 öğrenciye burs vererek okumalarına destek sağlıyor..Uçkan Şanlıurfa belediyesi ilaç bankasının aynı zamanda kurucu üyesi.bu sayede yurt içi ve yurt dışında bir çok yere ilaç sevkinde öncülük yapıyor. Gazze’ ye , Somali’ye , Ceylanpınar kampına, Van depremi sonrası ile ilaç yardımları bu sayede yapılmış. Uçkan şöyle diyor”gönül Şanlıurfa’da ki tüm fakir vatandaşlara yardım edelim ister.ama kısıtlı imkanlarla çalışıyoruz.bize ulaşan her yardım ve destek ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşacaktır. Sosyal sorumluluk projeleri Şanlıurfa için çok önemli bir sivil toplum girişimidir bunu için herkes kırtasiye ,yakacak ve gıda yardımları ulaştırabilir.sizin için önemsiz görünen bir kurşun kalem onu satın alacak gücü olmayan bir öğrencinin önünü aydınlatacak bir meşale olacağı unutmayın”

   ZEKİ BARUT / ŞANLIURFA

Share
6447 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2