logo

ŞANLIURFA DERNEKLERİ VALİ ŞAHİN’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

IMG_5315Şanlıurfalılar Dayanışma Derneği ve İlçe Dernekleri Başkan ve yönetimleri İstanbul Valisi Vasip Şahin’i makamında ziyaret ettiler.

IMG_5310

Sivil Toplum Örgütlerine önem veren Vali Vasip Şahin Dernek yönetimlerini makamında ağırladı. Başkanlığını Eyüp Göncü’nün üstlendiği İstanbul Şanlıurfalılar Dayanışma Derneği İl ve İlçe Dernekleri Platformu adı altında yaptığı ziyarette tanışma ve sohbetin ardından İstanbul’da yaşayan Suriyeliler ele alındı. Vali Şahin Suriyelilerin yaşadıkları sorunları birlikte çözeceklerini, bu konuda da STK’ların desteğine ihtiyaç olduğunu vurguladı.Vali Şahin;” Bu sorun sadece İstanbul’da değil Türkiye’nin bir çok ilinde yaşanıyor.Güneydoğu bölgesi bu konuda sıkıntılı. Elimizden geldiği kadar destek olmalıyız, kolay değil yurtlarından yuvalarından oldular. Eşlerini çocuklarını kaybettiler.Suriyeliler gururludur.İhtiyaçları olmadıkça kimseyi rahatsız etmiyorlar, Yaşadıkları sıkıntıyı hepimiz çok daha iyi biliyoruz. Biraz daha sabırlı olmalıyız, elimizden gelen destekleri vermeliyiz” diye konuştu.

IMG_5339

 

Başkan Göncü, Vali Vasip Şahin ile yaptığı kısa sohbetin ardından çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bir ilke imza attıklarını vurgulayan Başkan Göncü Mardinliler Derneğindeki Kardeş Protokolün diğer derneklere de örnek teşkil edeceğini söyledi.

 

IMG_5322

İstanbul Valisi Vasip Şahin’i Ziyarete, Şanlıurfalılar Dayanışma Dernek Başkanı Eyüp Göncü ve Başkan Yardımcıları Ali Rıza küçükler,Nevin Güllüoğlu, Mahmut Yılmaz, Mahmut Şansal, Ethem Yasak, Siverekliler Dernek Başkan ve yardımcıları, Zeytinburnu Şanlıurfalılar Dernek Başkanı Murat Tufan, Ceylanpınarlılar Dernek başkanı Ahmet Alkış, Urfa Dernekleri Genel Sekreteri Mehmet Tapucu, Viranşehirliler Dernek Başkanı Necati Erol, Mercekhaber Gazetesinden Mehmet Derviş Canbekli ile Ahmet Üner katıldı.

IMG_5374

Share
1027 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2