logo

03 Mayıs 2015

ŞANLIURFA ÇALIŞAN GAZETECİLER DERNEĞİ

9Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği (ŞUÇGAD) başkanı Tahir Gülebak 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

Uluslar arası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütü, 2014 Dünya Basın Özgürlüğü Sıralaması’nda Türkiye’yi, 180 ülke içerisinde 154. sırada gösterdiğini hatırlatan Gülebak, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nün kaybettiğimiz özgürlüklerin mücadele günü olduğunu vurguladı.

 

Basın ve düşünceyi ifade özgürlüğünün olmadığı bir ortamda Dünya Basın Günü’nü kutladıklarını belirten Gülebak,  “Biz bugün güç şartlar altında da olsa halkın haber alma hakkının engellenemeyeceğini haykırıyoruz. Dileğimiz, özgürlüklerin tam uygulandığı bir Türkiye’de 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü kutlamaktır” dedi.

 

“DİLEĞİMİZ VE BEKLENTİMİZ, ÖZGÜR BİR TÜRKİYE’DİR”
Tıpkı 10 Ocak’lar, 24 Temmuz’lar gibi 3 Mayıs da bizler için, kaybettiğimiz özgürlüklerimiz için bir mücadele günüdür diyen Gülebak, “Basın özgürlüğünün olmadığı bir ülkede mücadele veriyoruz. Halkın haber alma hakkını engellemeyerek var gücümüzle mücadele edeceğiz. Basın mensuplarına şiddet uygulansa da pes etmeyeceğiz. Dileğimiz ve beklentimiz, özgür bir Türkiye’dir” ifadelerini kullandı.

Share
442 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2