logo

19 Nisan 2015

Şanlıurfa AK adaylar tanıtıldı AK aday tanıtımına Önen ve Gülpınar damgası

AK aday tanıtımına Milletvekilleri Emin Önen ve Kasım Gülpınar damgasını vurdu. Salon onların konuşmasında coştu, alkışlarla salonu inletti.

Foto: Müslüm ABACIOĞLU

Şanlıurfa’da GAP Arena Kapalı Spor Salonunda AK Parti adayları partililere tanıtılırken, televizyonlardan canlı yayın aracılığıyla da Şanlıurfalılara ve dünyaya tanıtıldı.

AK Parti il Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in konuşmalarının ardından aday gösterilmeyen Vekiller ve daha sonra sırasıyla aday adayları birer konuşma yaptılar.

 

Abdülkadir Emin Önen, önemli mesajlar verdi

Bu millete hükümdar değil hizmetkâr olmaya geldiklerini belirten AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdülkadir Emin Önen de, “Değerli arkadaşlar; Türkiye’de yapılan her seçimde, önce aday adayları üzerinden, sonra adaylar üzerinden bir kaos ortamı yaratılmaya çalışılmıştır. Dava şuuru unutularak kısır döngüler ve spekülasyonlarla vatandaşlarımızın kafasını karıştıracak çeşitli propaganda araçları kullanılmaktadır. Yapılacak seçimler ‘şu veya bu açıdan çok önemlidir’ diye konuşmalar yapılmaktadır. Şu unutulmamalıdır ki; 3 Kasım 2002’de AK Partinin iktidara geldiği seçim ise, ülkemiz ve milletimiz için bir milat olarak değişim ve dönüşümün birlikte yaşandığı yeni sürecin başlangıcı olmuştur. 12 Eylül 2010 referandumu bunlardan birisidir. 30 Mart 2014 seçimi ve halkımızın Cumhurbaşkanlığı seçimi yeni Türkiye yolunda atılan adımın habercisidir. Şimdi ise 07 Haziran 2015 genel seçimi, yeni Türkiye’nin atılan temelleri üzerinde yükseleceğini gösteren seçimdir. AK Partiyle birlikte Türkiye, büyük bir değişim yaşıyor ve yaşamaya da devam ediyor. Son 13 yılda eğitim, sağlık, ekonomi, ulaştırma, demokrasi, sosyal politikalar ve her alanda büyük atılımlar gerçekleşti. Vesayet rejimi, tasfiye edilerek demokratikleşme ve sivilleşme istikametinde önemli adımlar atıldı. Kat edilen mesafe arttıkça demokrasi, sivillik ve özgürlük değerlerine toplumun daha çok sahip çıktığını görüyoruz. Yeni bir Türkiye kuruluyor ve bu yeni Türkiye’nin kuruluşunda STK’ların, aydınların ve vatandaşların rolü, giderek artıyor. AK Parti 13 yılda ülkeye ve millete hizmet noktasında hemen hemen bütün sorunların çözümünde önemli bir yol aldı. Ancak bir tek muhalefet partilerinin durumunda mesafe kaydedemedi. Ana muhalefette, diğer muhalefet partileri de isimleri değişse de maalesef hala eski Türkiye’nin muhalefeti. Yeni Türkiye’nin ihtiyaçlarını göremeyen, vizyonu ve hedefi olmayan, günü kurtarmaya çalışan muhalefetten AK Parti olarak elbette memnunuz” dedi.

Foto: Müslüm ABACIOĞLU

Hep birlikte yeni Türkiye’yiz

AK Partinin geçmişin siyasi alışkanlıklarından hep uzak durduğunu, ayrıştırıcı ve ötekileştirici siyasetin tuzağına düşmediğini belirten Milletvekili Emin Önen. “Bütünleştirici, yapıcı siyaset anlayışının temsilcisi oldu. Bu anlayış, partimizi toplumsal merkezin tek adresi yaptı. Bizim muhatabımız millettir. Bizim siyasetimiz hizmet siyasetidir. AK Parti olarak bizim amacımız; milletten aldığımız yetki ve gücü yine millete hizmet için kullanmaktır. Biz millete efendilik yapmaya değil, bu anlayışla hizmetkâr olmaya geldik. Bu yüzden emin ve güvenilir olmaya, milletin emanetine sahip çıkmaya mecburuz. AK kadrolar olarak bizler Türkiye’de, toplumsal ve zihinsel bir değişimin gerçekleşmesine öncülük ettik. Ancak hak ve özgürlüklerin genişletilmesini, kalkınmayı, güçlenmeyi, her alandaki yeniliği ve ülkedeki bu değişimi hazmedemeyenler, içlerine sindiremeyenler var. 13 yılda yaşanan her seçim sürecinde, gerekse sonrasında AK Partimiz içerisine nifak tohumları serpmek, AK Partimiz içinde fitne çıkartmak isteyenleri unutmayın. Bugüne kadar biz AK Parti olarak böyle nice girişimler gördük ve hepsini hamd olsun boşa çıkardık. Bizlerin AK Partili olarak ilkelerimizde, istikametimizde, davamızın seyrinde en küçük bir sapma olmadı. Aynı azim ve kararlılıkla hizmete devam edeceğiz. Bugün Şanlıurfa’mızın ilçelerinden mahallelerinden buraya gelen siz değerli kardeşlerim; sizler bugün burada bir iradeyi ortaya koyuyorsunuz. Biz biriz, birlikteyiz, beraberiz, kardeşiz ve hep birlikte yeni Türkiye’yiz diyorsunuz. Ben bugün buradayım. Bugün burada olmam sizlere bir veda değil bir kapanış, bir bitiş değildir. Bu yeniden başlamanın heyecanını yaşamaktadır. Bu yeni Türkiye yolunda atılan temelin üzerine ilk taşı koymaktır. Bu yeni bir başlangıçtır, yeni Türkiye’ye giden yolun açılışıdır. Dava şuurunda küsmek yoktur. Ben yoksam dava yoktur, parti yoktur zihniyetini reddediyorum. Siyaset bir meslek değildir, bir hizmet aracıdır, bir misyondur. Bu bir bayrak yarışıdır. Dava kalıcı makamlar geçicidir. Bizler yeni Türkiye’nin istikametini belirlerken birbirimizden kopmayacağız. AK Partimizle, Hükümetimizle birlikte hareket edeceğiz. Ne ben sizlerden ayrılıyorum, ne de sizler benden. Bugünlere birlikte geldik, Allah’ın izniyle birlikte yürümeye devam edeceğiz. İnşallah seçimi kazanıp, yine birlikte Türkiye’ye ve Şanlıurfa’ya hizmet üreteceğiz. Kendisi olmadığında AK Partinin olmayacağını düşünen varsa o, bu davayı anlayamamıştır. Kendisi olmadan ya da bir başkası olmadan bu davanın, bu hareketin yol alamayacağını zannedenler, bu davayı anlamamıştır” diye konuştu.

 

Urfa’da bir zihniyet değişimine ihtiyaç var

2007 yılında ilk milletvekili olduğunda mülakatta kendisine kariyer hedefinin ne olduğunu sorduklarını hatırlatan Önen, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Kariyer hedefim sorulduğunda şunları söyledim. Bu iş er ya da geç bitecek, bittiğinde insanlarımız Allah razı olsun diyorlarsa, bu benim için çocuklarıma bırakacak en büyük mirastır. Bende bugüne kadar Urfa sokaklarında Salih Hocanın oğlu olarak yürüdüm. Bu benim en büyük sermayem oldu. Siyaset ve hizmet etme sadece vekil olunca olmuyor. Urfa’da 8 yıl boyunca bir zihniyet değişimine ihtiyaç olduğunu söyledim. Şimdi geriye dönüp baktığımda bu zihniyet değişimine bir nebze olsun katkı sağladığımı düşünüyorum. AK Parti, şahıslarla var olmuş, şahıslarla bugüne gelmiş bir parti değildir. AK Parti, bir dava partisidir. Şahsım göreve talip olanlardan değil görev verilmesini bekleyenlerden oldum, tek başına hareket edenlerden değil birlikte yürüyenlerden oldum. Benlik kavgasına düşmeden, fitne ve fesat tuzağına düşmeden, AK Partiyi daha ileri seviyelere götürecek güçlü kadrolarımızın olduğuna inanıyorum. Biz AK Parti olarak iktidar olmayı bir araç olarak görüyoruz. Milletin yükselmesine, Devletimizin 100. yılında küresel bir güç olmasına dönük faaliyetlerin bir aracı olarak görüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 8 yıl boyunca temsil etmekten gurur duyduğum Şanlıurfa Milletvekilliği görevimi teslim etmeye hazırlanırken her birinizden helallik istiyorum. Bu güne kadar bana destek olan kıymetli Urfalılara, bu dava uğruna canlarını feda edenleri rahmetle, minnetle bir kez daha yad ediyorum. Bu uğurda hayatını kaybeden değerli Milletvekili abimiz Mustafa Kuş’a rahmet diliyorum. Bir başka unutulmaz isim Urfa’mızın medarı iftiharı olmuş, bana siyasette ilk günden itibaren adeta babalık yapmış olan ve gönül insanı Sayın Bakanımız Eyüp Cenap Gürpınar’a Allah’tan rahmet diliyorum.”

Önen’in merhum Cenap Gülpınar’a rahmet dilemesiyle birlikte salon adeta alkışlarla çınladı.

 

“Ve şimdi inşallah yeni Türkiye’nin inşası ve ihyası yolunda, yine biz beraber bu yolda yürüyeceğiz. Allah yolumuzu açık eylesin, bahtımızı ve kaderimizi milletimizle beraber eylesin” diyen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Emin Önen, Şair Mustafa Sade’nin şu dörtlüğüyle konuşmasını sonlandırdı;

“İbrahim’den kan almışam,

Sofrasından nan almışam,

Toprağımdan şan almışam,

Milim sekmez Urfalı’yam

Ruhum gitmez Urfalı’yam.”

 

İnancımızdan taviz, duruşumuzdan ödün vermedik

Yine herkesin sevgisini kazanan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar ise, kendisine gösterilen teveccühe teşekkür edip; “4 yıl göz açıp kapayıncaya kadar geçti. Bu süreçte inancımızdan taviz, duruşumuzdan ödün vermedik. Harama tenezzül etmedik. Emrolunduğumuz gibi dosdoğru olmaya gayret gösterdik. İlelebet doğruluğun, imanın ve hakkın tarafında, hainin, şerefsizin ve arzısın karşısında olacağız. Yüce Allah’a hamd olsun” diyerek sözlerine başladı.

Her zaman biz dediğini, ben demeyi sevmediğini ama bugün ‘Ben’ diyorum diyen Mehmet Kasım Gülpınar, “Şahsım olarak çok zorlu süreçlerden geçtim. Çok badireler atlattım. Hainlerin düşmanların, art niyetlilerin, çekemeyenlerin çabası ile fakirin-fukaranın, mağdurun, mazlumun duası karşı karşıya geldi ve Allah’ın izniyle her zaman olduğu gibi yine fakirin, mazlumun duası galip geldi ve Allah’ın izniyle, onların da duası ile biz bugün tekrar karşınızdayız. Hayatımız boyunca eğilmedik, bükülmedik. Dünyevi hiçbir nimete itibar etmedik. Duanın lezzetini ve bereketini her zaman halkla tattık. Allah’ın izniyle 4 yıl daha fazla kimsesizin kimsesi olacağız. Daha fazla fakirin, fukaranın derdine dermen olmaya çalışacağım” dedi.

 

Babayla, amcayla olmuyor, duayla oluyor

2011 yılında babası merhum Devlet eski Bakanlarından Eyüp Cenap Gülpınar’dan sonra Milletvekili oluşunu eleştirilenlere seslenen Milletvekili Kasım Gülpınar; “Babadan oğula saltanat mı geçer dediler. Babası var diye burada dediler. İşte o gözleri var ama görmezler hitabına muhatap olanlara sesleniyorum; ‘Şuan da babam yok, Allah gani gani rahmet eylesin. Demek ki neymiş bu iş dayıyla, babayla olmuyormuş, duayla oluyormuş, duayla. Bundan sonra stratejimizi 2 kelime üzerine inşa edeceğiz; Merhamet ve cesaret. Ezilmişe, mağdura, mazluma, fakire ve fukaraya; merhamet, zalime, haine, münafığa, hırsıza ve arsıza; Cesaret. Bu iki kelimeyi inşallah partimizin adında olduğu gibi adalet kavramı ile taçlandıracağız. İşte size AK Parti, işte size şuur, işte size her şeyden önemlisi Allah’ın rızası. Bu uğurda önümüze çıkan tüm engelleri aşacağız” dedi.

 

Her nefis ölümü tadacak

Konuşmasında sık sık ölüme değinen Milletvekili Gülpınar; “Tabiri mi maruz görün. Affınıza sığınıyorum. İster havlasın, ister yarılsın, ister bağırsın, ister çağırsın, her nefis mutlak ve mutlak suretle ölümü tadacaktır. Ölüm var ölüm. Arkamızdan kim ne ses çıkarırsa çıkarsın, biz bildiğimiz yoldan, sıratı müstakimden şaşmayacağız. Yüce Rabbimiz ya Hafiz; delalet içinde olanların yolundan bizleri, ailemizi ve bütün dostlarımızı muhafaza eylesin” diye konuştu.

Konuşmasında Şanlıurfa’nın kendilerinin evleri olduğunu, Urfa’dan başka gidecek yerlerinin olmadığına dikkat çeken Kasım Gülpınar, Urfa’yı son nefeslerine kadar savunacaklarını, koruyacaklarını belirterek, “Ama başkalarının yaptığı gibi silahla, kanla değil, imanımızla, aşkımızla, şevkimizle, bilgimizle savunacağız, koruyacağız. Silah bu topraklara çok acılar getirdi. Kan getirdi, çok yavruyu dünyaya geldikten sonra babasız bıraktı. Çok aileyi evlatsız, çok kadınımızı kocasız bıraktı. Biz bundan sonra Allah’ın izniyle değerli büyüğümüz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimiyle ve Başbakanımız değerli hocamız Ahmet Davutoğlu’nun gayretleriyle acılara son verme çabamızı devam ettireceğiz. Urfa ancak Hz. İbrahim’in zihniyetiyle yönetilebilir. İmanın, hakikatın, şefkatin bu topraklarda ve özellikle de Şanlıurfa’da ilelebet kalması için hep birlikte çalışacağız. Sadece ve sadece Allah’ın rızası için çalışacağız. Bu memleket ancak ve ancak Hz. İbrahim’in zihniyetiyle yönetilebilir. Şiddetle var olan, kandan yana olan zihniyetle ve yıllarca Müslümanlara her türlü eziyeti yapan CHP zihniyetiyle güzel Şanlıurfa yönetilemez. Hz. İbrahim’in duası ise bu güzel Urfa, imanlı Urfa, adaletli ve imanlı yöneticilerin elinde kalacak inşallah. Biz hiçbir zaman tarafsız olamayız. Ne diyor davamızın ve ülkemizin lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘Taraf olmayan, bertaraf olur’. Biz doğruluğun, dürüstlüğün, imanın hakkın tarafında olacağız. Şerefsizliğin, hainliğin, arsızlığın ve bunlara karşı susanlarında karşısında olacağız ilelebet. Bu topraklar üzerinde hiçbir zaman ayrımcılığa müsaade etmeyeceğiz. İnsanları Arap, Kürt, Zaza diye ayıranların karşısına dikileceğiz” dedi.

 

İstikbal Allah’ın izniyle sizlerledir

Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, gençlere de seslenerek şöyle dedi;

“Çalışın, dik durun, dürüst olun. Kendinizi iyi yetiştirin. Emrolunduğunuz gibi dosdoğru olun. Önünüze ne kadar engel çıkarsa yılmayın, hiçbir iç ve dış mihraka boyun eğmeyin. Düşman uzağınızda da yakınınızda da olabilir, uyanık olun. İbadetinizi de hiçbir zaman aksatmayın ki ferasetiniz artsın. İstikbal Allah’ın izniyle sizlerledir. Son bir ricam olacak; Sigara içmeyin. Değerli Cumhurbaşkanımız da bu konu üzerinde duruyor. Özellikle gençler sigara içmeyin, İstikbal bu imanlı gençlerindir inşallah. Emeğinizin karşılığını bu dünya da olmazsa bile öbür dünya da mutlak suretle alacaksınız. Ben bir kardeşiniz olarak emeğinizin karşılığını bu dünyada almanız için başımı taşın altına koyacağım, gövdemi siper edeceğim, bu gençler emeklerinin karşılığını alacak inşallah.”

Share
858 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2