logo

ŞANDER 2014 Yılının Enleri’ni seçti

ŞANDER “2014 Yılının Enleri Ödüllerini” Ankara’da Muhteşem Gecede Takdim Etti.

Şander Toplu Gece

Ankara Şanlıurfalılar Derneği (ŞANDER) tarafından her yıl düzenlenen geleneksel yılın enleri ödüllerinde “2014 yılının en iyilerine” ödülleri, Ankara’da muhteşem bir sıra gecesi ile verildi.

FETHİ ŞİMŞEK ÖDÜL

Geliri Ankara’da okuyan Urfalı üniversite öğrencilerine burs verilmek üzere düzenlenen“Kültür, Dayanışma ve Sıra Gecesi”ne Şanlıurfalılar ve Ankaralılar yoğun ilgi gösterdi.

M.ALİ ULUTAŞ ÖDÜL

Geceye, Şanlıurfa Milletvekilleri Ahmet Eşref Fakıbaba, İbrahim Halil Yıldız, Kemalettin Yılmaztekin, Mehmet Ali Cevheri, Mehmet Akyürek, Seydi Eyüpoğlu, Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Fethi Şimşek, Vali Yardımcısı Uğur Sezer, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, Jandarma Eğitim Komutanı Korgeneral Mustafa Kemal Alataş, Ankara Vali Yardımcısı Hürrem Aksoy, İşadamı Halil Yanmaz, İşadamı Orhan Baylan, İşadamı Sedat Yıldırım, GAP Kredi Kefaret Kooperetifi Başkanı İsmail Kacabey’le çok sayıda bürokrat, siyasetçi ile Ankara’lı ve Şanlıurfalıların katılım sağladığı geceyi Güneydoğu TV canlı yayınladı.

İZZETTİN KÜÇÜK ÖDÜL

Program Ankara Şanlıurfalılar Derneği (ŞANDER) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Nimetoğlu’nun açılış konuşması ile başladı.

SEDAT KOÇ ÖDÜL

Dernek çalışmaları hakkında bilgi veren Nimetoğlu, amaçlarının gurbette merkez ve ilçe ayrımı yapmadan tek çatı altında birlik ve beraberlik içinde kültür, dayanışma ve eğitime katkı vermek olduğunu belirtti.

Halil Bağıban Ödül

Yönetimleri döneminde Ankara’da okuyan çok sayıda Urfalı öğrenciye burs verdiklerini belirtti. Bu yıl da 60 öğrenciye burs vermeye başladıklarını önümüzdeki yıl ise bu sayıyı daha da arttırmayı hedeflediklerini açıkladı.

MEHMET EKİNCİ ÖDÜL

Ödül töreninden önce geliri ŞANDER tarafından burs verilen öğrencilerin eğitimine aktarılacak üç adet tablo açık artırma ile satışa sunuldu. Tablolardan birini Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çifçi, diğerini Eyyubiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci son tabloyu ise eğitimci ve iş adamı Fethi Şimşek satın aldı.

 

Ayrıca, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük eğitme katkı amacıyla 15 öğrenciye burs vermeyi taahhüt ettti.

 

Daha sonra ŞANDER ”2014 Yılının En İyileri” ödül töreni yapıldı.

 

2014 yılının en iyileri seçilen Vali, Belediye Başkanı, Bürokrat, İşadamları ve Sanatçı ödülleri;

Şanlıurfa Valisi İzzettin KÜÇÜK’ün ödülünü Vali Yardımcısı Uğur Sezer’e, Milletvekili Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba,Eyyubiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye ŞANDER Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Nimetoğlu,İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Ulutaş’a, Milletvekili Mehmet Akyürek,İşadamı Halil Bağıban’a Jandarma Eğitim Komutanı Korgeneral Mustafa Kemal Alataş,Eğitimci ve İşadamı Fethi Şimşek’e Milletvekili Mehmet Ali Cevheri,Sanatçı Sedat Koç’a Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi verdi.

 

Expo 2016, uluslararası sergi organizasyonu için Antalya’da olan, geceye katılamayan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Faruk Çelik’e Vefa Ödülü Makamında takdim edilecek.

 

Kapanış konuşmasında ŞANDER Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Nimetoğlu, katılımcılara ve yardım eden hayırseverlere teşekkür etti.
Düzenlenen gecede Sedat Koç Sıra Gecesi grubu ile katılımcılara Ankara da unutulmaz bir gece yaşattı.

Share
824 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2