logo

29 Kasım 2015

“ Sanattan Yaşama ” Projesi, Seramik Semineri&Workshop’u ile Gerçekleştirildi.”

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kadıköy Şubesi  ile dernek üyesi  Ressam Günsu Saraçoğlu ve Ressam Dilşad Atasoy tarafından gerçekleştirilen; “ Sanattan Yaşama ” projesinde ikinci etkinliği, Türkiye’nin önde gelen seramik sanatçılarından olan Hülya Günel’in seminer&canlı performansı (workshop) ile gerçekleştirildi.

 1..

28 Kasım 2015 saat: 12:00 – 15:00 arasında gerçekleştirilen seminer&canlı performansa sanatseverlerin ilgisi yoğundu. Kalabalık bir izleyici topluluğu, sanatçının seramik konusunda aktardığı teknik bilgiler eşliğinde eserinin yapım aşamalarının tamamını keyifli bir sunum ile izleme fırsatı yakalamıştır. Aynı zamanda Sanatçı Günel, gençler ve çocuklarla hazırladıkları seramikler ile eserine muhteşem bir zenginlik ve değer katmıştır. Sanatçı; katılımcılar ile hazırladığı küçük eserleri, kendi tasarımıyla birleştirerek oluşturacağı eserini Mayıs ayında açılacak sergiye bağışlayacaktır.

 1..KJHK

“Sanattan Yaşama” isimli geniş kapsamlı bu proje, Aralık ayında mozaik sanatçısı Süha Semerci’nin seminer&canlı performansı (workshop)  ile devam edecektir.

Bu proje kapsamında destek veren değerli sanatçıların eserlerinden üretilen kartpostallar sanatseverlerin beğenisine sunulmuştur. Etkinlik çerçevesinde bağışlanan eserlerden üretilen çeşitli ürünlerden elde edilen geliri ve yanı sıra projenin sonunda açılacak sergideki eserlerden elde edilecek tüm gelir ÇYDD Kadıköy İktisadi İşletmesi aracılığı ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Derneği  Kadıköy Şubesine bağışlanacaktır.

 

Share
389 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

“ Sanattan Yaşama ” Projesi, Seramik Semineri&Workshop’u ile Gerçekleştirildi.”” için 1 yorum

  1. Değerli Sanatın ve sanatçının dostu MercekHABER ailesi; tüm projedeki emeği geçenler adına desteğiniz için teşekkürlerimi iletiyorum…

UA-36507442-2