logo

22 Kasım 2015

“ Sanattan Yaşama ” Projesi, Seramik Sanatçısı Hülya Günel Semineri&Workshop’u ile Devam Ediyor. ”

“Sanattan Yaşama” isimli geniş kapsamlı bu proje, seramik sanatçısı Hülya Günel’in seminer&canlı performansı (workshop)  ile devam edecektir.

Proje, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kadıköy Şubesi  ile  dernek üyesi  Ressam Günsu Saraçoğlu ve Ressam Dilşad Atasoy tarafından gerçekleştirilecektir.

 4

Tüm sanatseverler dostlarımızı 28 Kasım 2015 saat: 12:00 – 15:00 arasında gerçekleşecek seminer & canlı performansa (workshop) bekliyoruz.

 

Sanatçı Hülya Günel, seramik sanatı ve proje hakkındaki düşüncelerini şu sözleri ile açıklamaktadır.:

 

“ Seramiklerimin temel yapısını yüzyıllardan bu yana yapılan klasik formlar oluşturuyor.

Fonksiyonel gibi duran eserlerimde dinamik bir çizgi estetiği yakalamaya çalışıyorum.

Yalın yüzeylerin karşısında, sırlı dokusal formları kullanmayı seviyorum. Yumuşak ve düz yüzeyleri soyut kütlelerle bütünleştirerek, bilinçli bir denge kuruyorum. Doğadaki zıtlıkların birliğini ve mücadelesini anımsatırcasına.. Bu sanat çalışmamızda genel bilgilerle, çamura dokunarak ve form vererek seramiğin ateşli ve sırlı dünyasıyla tanışacaksınız.

Ben, Hülya Günel olarak; yaşamdaki en güzel paylaşımın sanat olduğunu düşünüyor ve bu sonsuz güzelliklere sizleri davet ediyorum. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin sanat yolu ile proje bünyesinde üstlendikleri misyona destek vermekten ve bu projede yer almaktan onur duymaktayım. “

 

“Sanattan Yaşama” proje yöneticileri Güzin Gürsoy, Günsu Saraçoğlu ve Dilşad Atasoy’un etkinlik ile ilgili verdikleri bilgiye göre:

 

“Projenin ana hedefi; usta sanatçılarımız tarafından gerçekleştirilecek workshoplarla sanatın daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlamaktır. Bu projeye sanatçılar farklı şekillerde destek vermektedirler. Canlı performanslar, seminerler ve eser bağışlarıyla projeye katılım söz konusudur. Etkinlik çerçevesinde bağışlanan eserlerden üretilen çeşitli ürünlerden elde edilen geliri ve yanı sıra projenin sonunda açılacak sergideki eserlerden elde edilecek tüm gelir ÇYDD Kadıköy İktisadi İşletmesi aracılığı ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Derneği  Kadıköy Şubesine bağışlanacaktır.“Proje, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kadıköy Şubesi ile dernek üyesi Ressam Günsu Saraçoğlu ve Ressam Dilşad Atasoy tarafından gerçekleştirilecektir.

Share
654 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

“ Sanattan Yaşama ” Projesi, Seramik Sanatçısı Hülya Günel Semineri&Workshop’u ile Devam Ediyor. ”” için 1 yorum

  1. Değerli Mercek Haber Ailesi, projemize verdiğiniz desteğinizden dolayı çok teşekkür ederiz. Her daim sanata ve sanatçıya verdiğiniz önem ile örnek teşkil eden bir duyarlılığa sahip olduğunuz için ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum..

UA-36507442-2