logo

27 Nisan 2016

“SANATIN SIR HALİ’’ SKSM’DE AÇILDI

2Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi öğrencilerinin hazırlamış oldukları “Sanatın Sır Hali’’ sergisinin açılışı yapıldı.
Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılışı gerçekleşen sergiye, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu ve çok sayıda sanatsever katıldı.
“KÜLTÜRÜMÜZÜ İLERİYE TAŞIMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ’’
Geleneksel Sanatlar Akademisi öğrencilerinin başarılarından bahseden Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu, “Kültürümüzü daha ileriye taşımak için çalışmalarımız devam ediyor. Bu anlamda Geleneksel Sanatlar Akademisi öğrencilerinin başarılarını takdir ediyorum. Daha güzel ve üretken bir Küçükçekmece için de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bu sergide emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Geleneksel Sanatlar Akademisi öğrencileri ve hocalarınıda tebrik ediyorum ’’ dedi.
Geleneksel Sanatlar Akademisi Çini Sanatı Eğitmenleri, Yrd.Doç.Dr. Latife Aktan Özel ve Nazan Ilgaz danışmanlığında açılan sergide, 3 farklı gruptan 35 öğrencinin eserleri yer alıyor. 7 aylık çalışma sonucunda hazırlanan sergide, Klasik Tekniklerin yanı sıra Katmanlı Çini Tekniği de bulunuyor. Sergi, 20 Mayıs tarihine kadar SKSM’de ziyaret edilebilir.

 

Share
194 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2