logo

15 Haziran 2015

‘’SANATIN ÇIRAK HALLERİNE’’ BÜYÜK İLGİ

Sanatın Çırak Halleri

‘’SANATIN ÇIRAK HALLERİNE’’ BÜYÜK İLGİ

 

Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi öğrencilerinin yıl sonu sergisi ‘Sanatın Çırak Halleri’, kapılarını sanatseverlere açtı.

 

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleşen sergi açılışına, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu, Kaligrafi hocası Ethem Çalışkan, Cilt Sanatı hocası İslam Çeçen başta olmak üzere diğer akademi eğitmenleri, öğrencileri ve pek çok sayıda Küçükçekmeceli vatandaş katıldı.

 

“GELENEKSEL SANATLAR AKADEMİSİ GAYET SAYGIN BİR YERDEDİR”

 

Açılışta söz alan Müftüoğlu, Küçükçekmece Belediyesi’nin kültür-sanat alanındaki başarısından bahsederek, “Geleneksel Sanatlar Akademisi hocalarımızla birlikte gayet saygın bir yerdeyiz. Bundan sonra da bu alandaki çalışmalarımız devam edecek. Sergide eseri bulunan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi. Ethem Çalışkan ise yaptığı konuşmada yazının hayatındaki önemini katılımcılarla paylaştı. Protokol üyeleri ayrıca, sergiyi gezerek eserler hakkında öğrencilerden bilgi aldı.

Sanatın Çırak Halleri 1

İki yıl boyunca akademide, Hat, Tezhip, Minyatür, Ebru, Çini, Cilt, Katı, Kaligrafi, Desen Tasarımı, Bilimsel Bitki Resmi gibi alanlarda eğitim alan 400 öğrencinin 90’a yakın eserinin yer aldığı sergi, 10 Temmuz tarihine kadar SKSM’de ziyaret edilebilir.

Share
369 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2