logo

10 Ekim 2015

SADE’DEN TERÖRÜ KINAMA VE BAŞSAĞLIĞI MESAJI

TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı tarafından yapılan açıklamada, terörün her formuna şiddetle karşı olduğu belirtilerek şöyle denildi:

4” Ankara Tren Garı önünde gerçekleştirilen ve birçok kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Saldırı sonucu yaralananların bir an önce sağlığına kavuşmasını dilerken dualarımız saldırıya maruz kalanların aileleriyledir. Terörün her şekline tavizsiz şekilde karşı durmaktayız. Halkımıza ve hükümetimize acıların hızlıca telafi edilmesi için en içten dileklerimizi iletiyoruz.”

Ankara Tren Garı önünde yaşanan ve onlarca vatandaşın hayatını kaybettiği, 130’un üzerinde yaralının bulunduğu patlamaya ilişkin TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Sadık Sade bir kınama ve baş sağlığı mesajı yayınladı.

Sade mesajında; Başkentte Tarihi Tren Garı önünde miting için toplanan yüzlerce vatandaşımızın arasında patlatılan bombalar onlarca vatandaşımızın ölümüne, yüzlercesinin ise yaralanmasına sebep olmuştur. Başkent Ankara’da yaşanan bu patlama bir kez daha terörün etnik köken, çoluk çocuk, kadın erkek ayırmadığını ortaya koymuştur.

Irkı, dili, dini, mezhebi olmayan terör yine birçok canı yakmış, ülkemizi derin bir üzüntüye boğmuştur. TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesi olarak nereden ve kimden gelirse gelsin terörün her türlüsünü bir kez daha lanetliyoruz. Bu hain saldırıları gerçekleştiren, topraklarımızın bütünlüğüne kastı olan tüm terör faaliyetlerini lanetliyoruz. İnanıyorum ki; ülkemizin milli birlik ve bütünlüğünü bozmak, milletimizin bu coğrafyada huzur ve güven içerisinde yaşamasına engel olmak gibi kirli emelleri olan hiçbir odak başarıya ulaşamayacaktır. Yüce Allah Vatanımızı ve tüm dünyadaki mazlumları korusun. Bu düşüncelerle, ülkemize, milletimize, birliğimize ve huzurumuza yönelen bu cani ve insanlık dışı saldırıyı kınıyor, ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.” dedi.

Share
333 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2