logo

reklam

Rusya politikası ve vahşi pkk


Mehmet Sıtkı ALOĞLU
memetaloglu123@hotmail.com

Rusya, Türkiye Cumhuriyetinin dostu değildir ve hiçbir zamanda olmayacaktır.
Rusya, Ortadoğu ya açılmak için, iki asırdır bölgede uygun zemin ve zamanı aramıştır.Ne zamanki Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti zayıflamış, işte o zamanı ve zemini, Rusya iyi kollamış ve değerlendirmiştir.

 
Rusya, Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra Kominizim mikrobunu bize aşılamaya çalıştı, 50 yıl bundan kurtulmak için uğraştık ve binlerce adam öldürdük ve öldük.

 
Rusya, Ermeni dıasporasına 100 senedir destek vermekte ve Ermenistan’ın bu politikayı, sıcak tutması için de zorlamaktadır ve açık açık destek vermektedir.

 
Rusya yıllardır, alevi vatandaşlarımıza gizli gizli, farklı siyasi derneklere destekler vererek bu zemini kaşımış ve bizi zora koymak için, halkı mezhep ve etnik çatışmacılık zemininde uğraştırmak için çaba göstermiştir.

 
Rusya, doğu bölgemizde yaşayan kürt  vatandaşlarımıza etnik ayrımcılığı ve Türkiye yi bölme aşamasına getirecek faaliyetleri, yine bazı parti ve dernekler üzerinden yürütmüş ve faaliyetlerini hala da yürütmektedir.Ne zamanki kürt kökenli kardeşlerimiz bu oyunu gördü ve MSP sine oy vermeye başlayınca bu oyun tutmamıştır.

 
Rusya, geçmişte Filistin topraklarında El Fetih kamplarında anarşist yetiştirmiş ve bu anarşistleri zaman zaman Türkiye topraklarına göndererek, Dev genç, MLKP, komınıst partisi, Kawa, apocu, ve Talabani’nin örgütlerine salarak, bizi çok zor durumlara koymuş olduğunu bilmeyen yok sanıyorum.

 
Rusya’nın bu faaliyetlerine maalesef Yaser Arafat ta göz yummuştur.
Rusya, zavallı Yunan halkını da Türkiye ye karşı yıllarca kışkırtmış ve bundan, bugünlere kadar sürecek büyük faydalar maalesef elde edememiştir.

 
Rusya, halen Pkk ye destek vermekte ve bizi bu örgütle uğraştırırken, kendi side açık açık Suriye topraklarını farklı anarşist örgütler, adı altında işgal etmektedir.

 
Rusya şu an farklı örgütlerin elde ettiği topraklara drekt kendi adına çalışan askerlerini konuşlandıracak ve Suriye yi resmen işgal etmiş olacaktır.

 
Maalesef bunu görmeyen aptal kürt örgütleri ve Arap dünyasıda kutsal sahabe topraklarına yapılan bu oyunu görmekte, fakat kör davranmaktadır.Aynı arap ülkeleri Suriye’li mültecileri dahi kendi topraklarına kabül etmemiştir.

 
Yazıklar olsun…
Şu anda içinde bulunduğumuz terör bunalımı Rusya nın istediği ve iştahının kabardığı bir zamandadır ve bu bunalımlı dönemden istifade etmek için Surıye toprağına asker indirme projesini açık açık ifade etmekte, dillendirmekte ve uluslararası zeminde lobi aramaktadır.

 
Pkk vahşi bir terör örgütüdür.
Türkiyenin düşmanı ve hain bir örgüttür.Rusya nın üstümüze saldıgı maşa bir örgüttür. Kürt dostu değildir, sadece Türkiye nin yumuşak karnı olan kürt politikasını kendisine örtü etmiş ve bu idol u kullanarak yayılma ve çatışma üretmektedir.

 
Tüm vatandaşlarımız bunu en az benim kadar bilmesine rağmen, bu bölücü oyuna alet olmakta ve vatan topraklarını
akılları sıra kurtarma adına,gösteriler yapılmakta ve dogu ve batı bloku gibi bölme çabalarına alet olmaktadırlar…
Allah hepimizi İslah etsin.

 
Sıtkı Aloğlu

Share
367 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • “6736’da Dediğimiz oldu, Darısı KOSGEB’e…”

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Merhabalar sevgili okurlarım. Bir önceki yazıma yine güzel geri dönüşler aldım teşekkür ediyorum. Hatırlayacağınız üzere, Bir önceki köşe yazımda 6736 Sayılı Kanunla Yapılandırmasını yapmış ancak çeşitli nedenlerle ödemeyi yapamayanlar için bir şans daha verilmesini önermiştim.   Bu konuda Bizzat köşe yazımın tamamını Bimer’e, GiB’e ve ilgili birimlere iletmiş ve birinci ağızdan da yetkililere konuyla ilgili görüşlerimi iletmiştim.   Geçen yazımda da bahsettiğim gibi gerçektende piyasalar kötü, birde bu durağanlığı art niy...
 • FARZ..

  19 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Farzlardan bazıları Sual: Haramları maddeler hâlinde bildirdiğiniz gibi, farzları da bildirebilir misiniz? CEVAP Farzlardan bazıları da şunlardır: 1- Allah ve Resulüne itaat, , 2- Ehl-i sünnet itikadını, imanı, farzları ve haramları öğrenmek, 3- Allahü teâlânın varlığını ve yarattıklarını tefekkür etmek, 4- Allah’ın azabından emin olmayıp korkmak, rahmetinden de ümit kesmeyip ümitli olmak, 5- Allahü teâlânın rızka kefil olduğuna ve rızkın Allah’tan olduğuna inanmak, 6- Allahü teâlâyı hiç unutmamak , 7- Allahü teâlâya ihsan ettiği ni...
 • TRT Haber’in Akıncı’ya soramadıkları!

  19 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’nın TRT Haber’e anlattıkları “çözüm, hemen şimdi” dedirtecek cinstendi. Neredeyse gece gece Rum liderin kapısına dayanıp, “hadi caymadan bitirelim şu işi” diyeceğiz. Soruları içtenlikle yanıtladı Allah var ama sorular nedense “duymak istenen cevaplara” göreydi. Esasa ve tedirginliklere yönelik soru gelmedi. Tabi öyle olunca yanıtlar da “Anadolu” insanının içine su serpecek cinsten oldu. “Türkiye’nin garantörlüğü olmazsa olmaz” dedi. “Rumların haritasını beğenmedim, onay verecek tek Kıbrıslı Türk olmaz” dedi. “Beni...
 • KUŞ ile DERVİŞ

  18 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  " KUŞ ile DERVİŞ Bir gün yaralı bir kuş Hz. Süleyman’a gelerek, kanadını bir dervişin kırdığını söyler.Hz. Süleyman, dervişi hemen huzuruna çağırtır ve ona sorar... "Bu kuş senden şikayetçi, neden kanadını kırdın?" Derviş kendini savunur.. "Sultanım, ben bu kuşu avlamak istedim. Önce kaçmadı, yanına kadar gittim, yine kaçmadı. Ben de bana teslim olacağını düşünerek üzerine atladım. Tam yakalayacağım sırada kaçmaya çalıştı, o esnada kanadı kırıldı." Bunun üzerine, Hz. Süleyman kuşa döner ve der ki... "Bak, bu adam da haklı. Sen...
UA-36507442-2