logo

Rusya politikası ve vahşi pkk


Mehmet Sıtkı ALOĞLU
memetaloglu123@hotmail.com

Rusya, Türkiye Cumhuriyetinin dostu değildir ve hiçbir zamanda olmayacaktır.
Rusya, Ortadoğu ya açılmak için, iki asırdır bölgede uygun zemin ve zamanı aramıştır.Ne zamanki Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti zayıflamış, işte o zamanı ve zemini, Rusya iyi kollamış ve değerlendirmiştir.

 
Rusya, Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra Kominizim mikrobunu bize aşılamaya çalıştı, 50 yıl bundan kurtulmak için uğraştık ve binlerce adam öldürdük ve öldük.

 
Rusya, Ermeni dıasporasına 100 senedir destek vermekte ve Ermenistan’ın bu politikayı, sıcak tutması için de zorlamaktadır ve açık açık destek vermektedir.

 
Rusya yıllardır, alevi vatandaşlarımıza gizli gizli, farklı siyasi derneklere destekler vererek bu zemini kaşımış ve bizi zora koymak için, halkı mezhep ve etnik çatışmacılık zemininde uğraştırmak için çaba göstermiştir.

 
Rusya, doğu bölgemizde yaşayan kürt  vatandaşlarımıza etnik ayrımcılığı ve Türkiye yi bölme aşamasına getirecek faaliyetleri, yine bazı parti ve dernekler üzerinden yürütmüş ve faaliyetlerini hala da yürütmektedir.Ne zamanki kürt kökenli kardeşlerimiz bu oyunu gördü ve MSP sine oy vermeye başlayınca bu oyun tutmamıştır.

 
Rusya, geçmişte Filistin topraklarında El Fetih kamplarında anarşist yetiştirmiş ve bu anarşistleri zaman zaman Türkiye topraklarına göndererek, Dev genç, MLKP, komınıst partisi, Kawa, apocu, ve Talabani’nin örgütlerine salarak, bizi çok zor durumlara koymuş olduğunu bilmeyen yok sanıyorum.

 
Rusya’nın bu faaliyetlerine maalesef Yaser Arafat ta göz yummuştur.
Rusya, zavallı Yunan halkını da Türkiye ye karşı yıllarca kışkırtmış ve bundan, bugünlere kadar sürecek büyük faydalar maalesef elde edememiştir.

 
Rusya, halen Pkk ye destek vermekte ve bizi bu örgütle uğraştırırken, kendi side açık açık Suriye topraklarını farklı anarşist örgütler, adı altında işgal etmektedir.

 
Rusya şu an farklı örgütlerin elde ettiği topraklara drekt kendi adına çalışan askerlerini konuşlandıracak ve Suriye yi resmen işgal etmiş olacaktır.

 
Maalesef bunu görmeyen aptal kürt örgütleri ve Arap dünyasıda kutsal sahabe topraklarına yapılan bu oyunu görmekte, fakat kör davranmaktadır.Aynı arap ülkeleri Suriye’li mültecileri dahi kendi topraklarına kabül etmemiştir.

 
Yazıklar olsun…
Şu anda içinde bulunduğumuz terör bunalımı Rusya nın istediği ve iştahının kabardığı bir zamandadır ve bu bunalımlı dönemden istifade etmek için Surıye toprağına asker indirme projesini açık açık ifade etmekte, dillendirmekte ve uluslararası zeminde lobi aramaktadır.

 
Pkk vahşi bir terör örgütüdür.
Türkiyenin düşmanı ve hain bir örgüttür.Rusya nın üstümüze saldıgı maşa bir örgüttür. Kürt dostu değildir, sadece Türkiye nin yumuşak karnı olan kürt politikasını kendisine örtü etmiş ve bu idol u kullanarak yayılma ve çatışma üretmektedir.

 
Tüm vatandaşlarımız bunu en az benim kadar bilmesine rağmen, bu bölücü oyuna alet olmakta ve vatan topraklarını
akılları sıra kurtarma adına,gösteriler yapılmakta ve dogu ve batı bloku gibi bölme çabalarına alet olmaktadırlar…
Allah hepimizi İslah etsin.

 
Sıtkı Aloğlu

Share
433 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı

  24 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

    Ülkemizdeki basın mensuplarının günü olan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlu olsun. Basın mensuplarımız yeri geliyor bir savaşın ortasına giriyor, yeri geliyor soğuk bir kış gününde saatlerce çekim yapmak zorunda kalıyor; bu gün zor şartlar altında çalışan basın mensuplarının günü.24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz günü "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak kutlanıyor. Günümüzde her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürl...
 • “Bozulan Almanya ilişkilerinin perde arkası ve Batı’da bir Türkiye dostu”

  24 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  "Türkiye-Almanya ‘dostluğunun’ tarihsel gelişimi" Türkiye-Almanya ilişkileri yaklaşık olarak 250 yılı aşkın bir geçmişe sahip.İlişkilerin başlangıcı 1761 tarihinde Prusya ile Osmanlı İmparatorluğu arasında imzalanan “Dostluk, Gemicilik ve Ticaret Antlaşması” ile başladığı düşünülmektedir. Bu süreç içerisinde Türkiye ile Almanya arasında doğrudan bir savaş yaşanmamış. İngiliz ve Fransız Donanmalarından kaçarak İstanbul'a sığınan ve Osmanlı devletince satın alınan  “Gobel ve Braslav” adlı iki Alman kruvazörünün, "Yavuz" ve "Midilli" isimler...
 • “DƏMİR BARMAQLIQLAR”

  24 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

   O, dünyanın ən qəribə həbsxanasıdır. Bəli, ən qəribə... Çünki hökmü məhbusunun əli ilə imzalanır. Hakimi də elə dustaqının özü olur. Nəticədə, bir insan HAKİM, MÜTTƏHİM və VƏKİL qisminə bölünərək, öz-özlüyündə haçalanır. Qurulan məhkəmədə hər üçünün də nitqində həqiqət danışır. Acınacaqlısı odur ki, hər biri söylədiklərində haqlıdır. "HAKİM" verdiyi qərarında, "MÜTTƏHİM" etiraflarında, "MÜDAFİƏÇİ" isə qurbanın müdafiəsində doğru və yalnışları göstərməyə çalışır, hər kəsə. ŞAHİD isə susur. Üzündəki istehza ifadələri ilə izləyir, üçtərəfli dialo...
 • “Ayaq səsləri”- hər kəsin həyatından bir pay…

  24 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

      “Ayaq səsləri” adlı psixoloji romanın bəlkədə müəllifdən sonra oxuduğu ilk insanam. Roman digər romanlardan fərqli olaraq öz həyat hekayəsi ilə fərqlənir. Hər şey elə müəllifin qeyd etdiyi” Məqsədə çatmaq üçün hər şeyə hazır olmalısan”, kəlməsindən başlayır desəm yanılmaram. Həyatın hər bir üzüylə zaman keçdikcə tanış oluruq. Ən çətin omür fəslimiz qocalıqdır desək yəqinki, bir çoxları məndən inciməz. Bir qadına aşiq olub,onu ömrünün sonuna kimi gözləmək hər sevənin həddi deyil. Elə ordaca illər əvvəl söz verdiyi skmayada əyləşm...
UA-36507442-2