logo

reklam
16 Mayıs 2017

RESMİ AÇILIŞ YAPILDI

 

 Peygamber Efendimiz (S.A.V) hazretlerinin soyundan gelen ŞEYHANLI Seyyid ve Şerifleri, ŞEYHANLI EĞİTİM KÜLTÜR SOSYAL YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA DERNEĞİ çatısı altında bir araya geldi ve resmi Açılışı yapıldı.
Açılışa Gaziantep,Diayarbakır,Mardin,Ağrı,Hatay ve Bir çok ilden Alim İlim Adamı Kanaat Önderleri,sivil toplum kuruluşları,brükratlar ve ŞEYHANLI AŞİRETİNE mensup insanlar katıldı.Özellikle Şanlıurfada Çok sevilip sayılan ,Üstad Bediüzzaman Saidi Nursi’nin talebesi olan Mustafa KILIÇ (hoca abi) ilim adamı ,Açılışta akrabalarıyla hasret giderip bol bol dua etti.


Açılışa Kur’anı Kerim Okunarak Başlandı.daha sonra ilk konuşmayı yapan ŞEYHANLI EĞİTİM KÜLTÜR SOSYAL YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA DERNEĞİ genel sekreteri Olan Mehmet Kakaç,2.başkan Mustafa Polat,Kosan dergahından Şeyh İmam Kosan söz aldı .en son ŞEYHANLI EĞİTİM KÜLTÜR SOSYAL YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA DERNEĞİ kurucu başkan ve yönetim kurulu başkanı Mustafa Çiçekli söz aldı.

 

“”Kapımız hepsine açıktır. Bütün seyyid ve şerifleri derneğimizde görmek ve onlara hizmet etmekten büyük bir kıvanç duyarız. Çünkü seyyidlere ve şeriflere hizmet etmek, Hazret-i Fatıma Radiyallâhü Anhâ annemize hizmet etmektir. Hazret-i Fatıma Radiyallâhü Anha Hazretlerine hizmet etmek, Peygamber Efendimiz (Sallallâhü Aleyhi ve Sellem) Hazretlerine hizmet etmektir. Allâhü Teâlâ Hazretlerinin rızasını kazanmanın yolu da Peygamber Efendimiz (Sallallâhü Aleyhi ve Sellem) Hazretlerinin rızasına kazanmaktan geçer.İstediğim oldu,rüyam gerçekleşti..Akraba Birliğinin temelini attım.Siz Genç Dinamik Amcamoğulları Bayrağı Devralacağınız Zamana Kadar .Dileğim Bu Birlik ve Beraberliğinin İlelebet devam etmesi, Önce Büyük Şeyhanlı Seyyid ve Şerif Ailemize, Şanlıurfa’mıza , Türkiye’mize , Müslüman Ülkelere Hayırlı Olmasını Diliyorum”diye konuştu.daha sonra açılış Tekbirlerle ve Dualarla açıldı..

Share
110 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2