logo

29 Aralık 2015

Ramazanoğlu: “Darülaceze Sosyal Devlet geleneğinin kadim temsilidir”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr.Sema Ramazanoğlu Darülaceze’de bulunan sakinleri ziyaret etti.
Ramazanoğlu Kuruma gelişinde Müsteşar Ebubekir Şahin, Başkan Hamza Cebeci ile İdare Meclisi Üyeleri karşıladı.

7
Bakan Ramazanoğlu ilk önce Darülaceze Yetimhanesi’ndeki çocukları ziyaret ederek onları sevdi. Daha sonra ise Rahabilitasyon Birimine geçti. Rehabilitasyon’da iş terapi atölyelerinde çalışan sakinlerle ilgilendi, sohbet etti.
Bakanımız, Darülaceze’nin Abdülhamid Han’ın sosyal hizmet anlayışını yansıtan en değerli kurumlardan biri olduğunu ve günümüzde de fonksiyonunu yerine getirmeye devam ettiğini dile getirdi.

8..
Darülaceze İdare Meclisi’ne de başkanlık yapan Bakanımız Dr.Sema Ramazanoğlu, Başkanımız Hamza Cebeci’den  Darülaceze ve projeleri ile ilgili birifing aldı. İdare Meclisi Üyelerine de bu güne kadar yaptıkları hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Bundan sonra da bu güzide Kurum’a birlikte hizmet etmenin ümidini taşıdığını ifade etti.
Köklü medeniyetimiz ve kültürel değerlerimizin ışığında “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışını siyaset ilkesi olarak benimsediklerini söyleyen  Bakanımız  Ramazanoğlu, “Darülaceze’nin misyonunda var olan sosyal devlet olma, devletin şefkat eli olma sorumluluğunu yerine getirmek için çalışmalarımızı daha da verimli hale getireceğiz. Bizim siyaset anlayışımız, ahlâki, ilmi ve fikri değerlerle donatılmış bir siyaset anlayışıdır. Yürüttüğümüz çalışmalar insanı yücelten, insanı değerli kılan çalışmalardır. Yüreğimizle, vicdanımızla dört elle sarılmamız gereken sosyal alanlardır bunlar.” dedi.
Başkan Hamza Cebeci, Bakanımız Dr.Sema Ramazanoğlu’na sakinlerimizin yapmış olduğu karakalem tablosunu hediye etti.

Share
376 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2