logo

06 Kasım 2015

RAMAZAN KIZILKAYA CAMİİ’NİN AÇILIŞINI BAŞKAN İMAMOĞLU YAPTI

Dereağzı Mahallesi’ne yapılan Ramazan Kızılkaya Camii’nin açılışını yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, hayırsever vatandaş Kızılkaya’yı tebrik ederek, bölgeye kazandırılan caminin hayırlı olmasını diledi. İmamoğlu, ayrıca düzenlemelerini yaptıkları cami parkını da vatandaşların hizmetine sundu.

001.

Beylikdüzü’nün yeni bir camisi daha oldu. Dereağzı Mahallesi’nde hayırsever vatandaş Ramazan Kızılkaya’nın yaptırdığı cami, bölge halkının ibadeti için hazır hale getirildi. Cami açılışı öncesi Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu. Caminin Dereağzı Mahallesi’ne kazandırıldığını belirten Beylikdüzü İlçe Müftüsü Eyyup Demir, “Ramazan Kızılkaya’ya böyle bir hayır yaptığı için teşekkür ediyoruz. Ayrıca parkın düzenlemelerini tamamlayarak bölge halkına parkı açan Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Beylikdüzüne ve memeleketimize hayırlı uğurlu olsun. Vatandaşlar, vakıf ve dernekler olarak bu hizmetlere katkı vermeliyiz” diye konuştu.

 

“Cami Çevresine Güzel Bir Park Kazandırdık”

 

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise ibadethanelerin huzuru, birliği ve beraberliği temin ettiğini vurguladı. İmamoğlu, maneviyatın yaşandığı bu noktaların insanlara ayrı bir güzellik kattığını belirterek, “Yapılarımızın, camilerimizin çevresinin havadarlığı çok mühim. Vatandaşlarımızı daha iyi ortamlarda buluşturmak adına hassasiyet gösteriyoruz.  Beylikdüzü’nde bütün parklarımızı yenileyerek çevremizle bütünleştirmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla bu caminin güzelliği de yapılan peyzaj ve çevre çalışmalarıyla ortaya çıkmış oldu. İhtiyaç olunan her duruma destek olacağımızı belirtmek istiyorum. Değerli dostumuzun hayrı kabul olsun. Bu güzel cami inşallah ülkemiz için bir araya geldiğimiz hayırlı anlara nasip olsun” şeklinde konuştu.

 

Ardından Beylikdüzü Kaymakamı, Beylikdüzü İlçe Müftüsü, meclis üyeleri, başkan yardımcı ve danışmanları, belediye birim müdürleri ile birlikte caminin açılışını yapan Başkan İmamoğlu, cemaat ile Cuma Namazı’nı kıldı. Açılış sonrası vatandaşlara kavurma ikramı da yapıldı.

 

Share
232 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2