logo

17 Haziran 2015

RAMAZAN AYININ KALBİ BEYOĞLU’NDA ATACAK

BEYOĞLU-Beyoğlu Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da on bir ayın sultanı Ramazan ayı boyunca düzenlediği etkinliklerle binlerce vatandaşı bir araya getirecek.

4

Sütlüce’de gerçekleşecek etkinliklerde Ramazan sohbetleri, Kur’an ziyafetleri, çocuk etkinlikleriyle yediden yetmişe tüm vatandaşlar paylaşmanın, bir arada olmanın manevi hazzına varırken, birbirini tanıyan tanımayan herkes bu mübarek günlerin bereketine ortak olacak.

Beyoğlu Belediyesi, vatandaşlara mübarek Ramazan ayının manevi iklimini yaşatmak için hazırlıklarını tamamladı. Ramazan ayı boyunca her akşam Taksim Meydanı’nda iftar sofraları kurulurken, Sütlüce’de gerçekleştirilecek etkinliklerde ünlü hatiplerden Kur’an ziyafeti ve Ramazan sohbetleri de dinleyenler için Ramazan ayının manevi atmosferine katkıda bulunacak.

 

KUR’AN ZİYAFETLERİ, TASAVVUF KONSERLERİ, RAMAZAN SOHBETLERİ

Sütlüce’de kurulan dev platformda Tasavvuf Müziği, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği’nin sevilen isimleri konserler verecek. Bir ay boyunca sahne alacak usta isimler arasında Halil Necipoğlu’ndan Eşref Ziya Terzi’ye, Fatih Koca’dan Celal Yılmaz’a pek çok usta isim yer alacak. Ekrem Nalbant’tan Yunus Balcıoğlu’na bir çok hatip vatandaşlara Kur’an ziyafeti verirken Ali Rıza Demircan’dan Sami Özey’e pek çok isim Ramazan sohbetleriyle dinleyenleri eski Ramazanların manevi havasına götürecek.

 

ÇOCUKLARA HER GÜN BAYRAM HAVASINDA RAMAZAN AYI

Beyoğlu Belediyesi Ramazan ayı boyunca çocukları da unutmadı. Ramazan boyunca hız kesmeyecek etkinliklerde çocuklar Hacivat-Karagöz gösterileriyle eski Ramazanların tadına varacak; Ortaoyunu ile tarihin derinliklerinden gelen Kavuklu, Pişekar, İbiş ve diğer karakterler izleyenleri eski İstanbul’a götürecek. Ateşbazlar, Ramazan yarışmaları, çocuk filmleri, akrobatlar ile Beyoğlu’nda Ramazan’ın her günü çocuklar için bayram havasında geçecek

Share
334 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2