logo

KİM LAYIK İSE RABBİM MİLLETVEKİLLİĞİNİ ONLARA NASİP EYLESİN!

Ak Parti İstanbul 2.Bölge Milletvekili Aday Adayı RAHİM ER:

EMANET EHLİNE VERİLMELİDİR!

Şubat 2015 tarihi itibariyle 2015 Genel Seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul 2.Bölge Milletvekili aday adayı olan Rahim Er bey ile meslek yaşamı, adaylık süreci, milletvekillik kariyeri ve sevgili Peygamberimiz Sallallahü Aleyhi Vesellem’in mübarek hayatlarını anlattığı muhteşem eseri “ SİYER-İ NEBİ- Sevgili Peygamberim kitabı hakkında sohbet ettik.

röportajfoto1


Rahim Er kimdir?

1950 yılında Harput‟ta doğdu. 1969 yılında Adana Erkek Lisesi‟nden mezun oldu. 1970‟de Türkiye gazetesine girdi. 1974‟te İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi‟ni bitirdi. 1976‟dan itibaren Türkiye gazetesinde, „Pırıltı‟, „Yorum‟, „Tahlil‟ „ Entellektüel Boyut‟ sütun başlıkları ile günlük yazılar yazdı. 15 Kasım 1979‟da Türkiye Çocuk dergisi, 15 Şubat 1989‟da TGRT, 24.11.1994‟te şimdiki adı ihlas.net olan İhlas Databank, 13.11.1999‟da, BKY – Babıali Kültür Yayıncılığı projelerini hayata geçirdi. İhlas Holding Genel Yayın Danışmanlığı‟nda bulundu. 1996‟dan itibaren TGRT ve TGRT FM‟de programlar yaptı. „Sevgili Peygamberim‟, „İmparatorluk Coğrafyasında Diplomasi Koşturmak‟, „Örsteki Ülke Türkiye’, „Hayatın Rengi İnsan‟, ‘Osmanlı Milletler Topluluğu’ ve ‘Siyer-i Nebi-Sevgili Peygamberim’ adlı kitapları bulunan Rahîm Er‟in, Türkiye gazetesinde şimdiki köşesinin adı İMZA‟dır. Rahim Er, evli ve 2 çocuk babasıdır.rahimer banner foto 1

MERCEK HABER: Yazılarınızı, kitaplarınızı takip edenler çok iyi bilirler. 2023 Türkiye’si, 2071 Cihan Devleti Türkiye, Osmanlı Milletler Topluluğu, Marka insan, Marka şirketler, Marka şehirler fikirlerinin ve son olarak da Suriye Türkmen Cumhuriyeti fikirlerinin sahibi sizsiniz. Okurlarımıza bu geniş vizyonunuzun içeriği hakkında bilgi verebilir misiniz?

RAHİM ER: Bu fikirlerin kaynağı, yaklaşık 40 senedir, belli prensiplerimiz çerçevesinde yazı yazdığımızomt kapak sütunumuz, TV-Radyo programlarındaki konuşmalarımızdır. 15 sene kadar önce bu fikirlerimizi ilk yazıp-söylediğimiz zamanlarda, belki de insanlarımız hayal olarak yorumlamışlardı. Sütunumuzda ülkemize, devletimize mâlolan bir çok fikirleri üretme nimetini Cenab-ı Hak bizlere lütfetti. Bundan dolayı son derece bahtiyarım. Bunlardan bir tanesi “Osmanlı Milletler Topluluğu”dur. Aynı isimle kitabım da bulunmaktadır. İkincisi “Marka İnsan, Marka Şirket, Marka Şehir “ fikrimizdir. Bilindiği üzere bu kavram devlete mâlolmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanlığı döneminde bunu bir konuşmasında takdim etti. Bir diğer tezimiz,” 2023 Büyük Türkiye”dir. Bu da sütunumuz vesilesiyle ortaya çıkmış bir eserimizdir. Ve “ 2071 Cihan Devleti Türkiye “ fikrimiz de , sütunumuzda yeşermiş, olgunlaşmıştır. Bütün bu fikirlerimiz devletimize mâloldu. Hatta sayın Cumhurbaşkanımız, konuşmalarında 2071 Cihan Devleti Türkiye‟den bahsettiğinde bize mailler geldi: “ Fikrinizden bahsediliyor ama sizden bahsedilmiyor. “ yazıyordu o maillerde. Bu samimi düşüncelere cevabımız şu idi: “ Bizim fikrimiz iktidar olsun. Adımızdan bahsedilmesi mühim değil. “

MERCEK HABER: Siyasete girmeniz için sevenleriniz uzun senelerdir size telkinlerde bulunuyorlardı. Hatta rahmetli Turgut Özal’ın size teklifleri iyi biliniyor. Memleketimiz insanı Ankara’da sizin gibi hakikaten özel nitelikli vekiller görmeyi arzu ediyor. Ancak bunca sene niyet etmediğiniz milletvekilliğine bu sene adaylığınıza karar vermeniz nasıl oldu?

unnamed (4)RAHİM ER: Uzun senelerdir sevenlerimiz bizi mecliste görmek istediklerini çeşitli vesilelerle bildiriyorlardı. Rahmetli Turgut Özal beyefendi de bu hususta bize teklifte bulunmuşlardı. Ancak biz meslek hayatımızın başında, kalemimiz ve kelâmımız ile hizmet etmeyi tercih etmiştik. O senelerde bu şekilde hizmet eden insan sayısı fazla değildi ülkemizde. Bu şekilde hizmet etmek zor bir yoldur. Sıkıntılı, üzüntülü günleriniz olur. Bir yakınınızı kaybedersiniz. Ama o sütun boş kalamaz. Bu sebeple biz o dönemde gelen teklifleri, teveccüh telakki ederek, nazikçe geri çevirdik. Ama şu son bir yıl içinde, 2015 Haziran seçimleri de yaklaştıkça, dünyanın hemen her yerinden, bizi seven, okuyan, takip eden, gönülleri bizimle beraber olan insanlar, ziyaret ederek, arayarak, sorarak, bu seçimlerde mutlaka bizi mecliste görmek istediklerini beyan ettiler. Öyle ki; “her namazda senin meclise girmen için dua ediyorum” diyenler,” hayatta en çok arzu ettiğim şey Rahim Er‟i mecliste görmektir” diyenler oldu. Cenab-ı Hak, bizi bu hüsn-ü teveccühlerine layık eylesin. Biz kendimizin ne olduğunu biliyoruz ama insanlar böyle bir teveccüh göstermekteler. Bu insanların bir dünya görüşleri, bir medeniyet anlayışları var. Kendilerinin mecliste temsil edilmesini arzu etmekteler. Bizi kendilerini temsil edeceklerine inandıkları isimlerden biri olarak görmekteler. Bu sebeple biz kararımızı verip, adaylık müracaatımızı resmen yaptık. AK Parti İstanbul 2. Bölge‟den aday adayı olduk. Duamız şudur ki, Rabbim, her kim layık ise, meclise girmeyi onlara nasib etsin. Çünkü Sevgili Peygamberimiz Aleyhisselam buyuruyor ki, “ Kıyamet, emanet ehline verilmediği zaman kopacaktır. “ Bütün mesele emanetin ehline verilmesidir. Bunun kararını seçici heyetler verecektir inşallah.

MERCEK HABER: Bir milletvekili olarak sayın Rahim Er, mecliste hangi hedeflere yönelik çalışmalar planlıyor?

röportaj3

RAHİM ER: Bize göre milletvekili olmak demek çıplak elde kor ateşi tutmak demektir. Milletvekili olan bir insan, 80 milyonluk Türkiye vatandaşınında, 300 milyonluk Türk alemininde, 1 milyar 750 milyonluk İslam alemininde ve Urumçi‟de dini özgürlüklerinden hürriyetinden mahrum kalan müslümanında, Somali‟deki yoksulunda, Filistin‟deki mazlumunda,Suriye‟deki, Bosna‟daki mağdurunda, derdini, acısını kalbinin derinliklerinde hissedecektir.Biz bu  inançtayız. Bu maksatla biz şimdilik üzerimize düşeni yaptık. Bundan sonrası Allah ü telanın takdiridir. Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler.

MERCEK HABER: Bir de muhteşem çalışmanız, Sevgili Peygamberimiz Aleyhisselam’ın hayatını anlattığınız Siyer-i Nebi kitabınız var…

sevgili peygamberim kitap fotoRAHİM ER: Evet. Bütün fikirlerimiz, bütün çalışmalarımız içinde en iftihar ettiğimiz eserimiz, Sevgili Peygamberim kitabımızdır. Bu eser yaklaşık 1100 sayfadır. Bu eseri 30 senede yazabildik. Bir Siyer-i Nebidir.Ecdadımızın yazdığı birbirinden kıymetli Siyer-i Nebi kitapları var.Ancak kültürel değişiklikler, dil değişiklikleri sebebiyle bugünkü nesillerin o eserlerden istifade etmeleri fevkalade zorlaşmıştır.Biz o eserlerin belli başlılarını okuyup, öğrendiklerimizi, okuyucumuzla paylaşmaya gayret ettik. Böylece Peygamber efendimiz Sallallahü Aleyhi Vesellem‟in dünyaya teşriflerinin öncesinden başlayarak, vefatlarına kadarki o ömrü, nakış nakış işlemeye çalıştık. Kitabımızın hususiyeti şudur: Her yaştan insanın çok rahat okuyup istifade edeceği bir eserdir. Sevgili Peygamberim Kitabını okuyan bir insan, mübarek Peygamberimiz Aleyhisselamın hayatını hakkıyla öğrenir. Aynı zamanda Türkçe‟si zenginleşir.

MERCEK HABER: Bizi kabul ettiğiniz için teşekkür eder, yolunuzun açık olmasını dileriz.

 RAHİM ER: Biz teşekkür ederiz. Mercek Haber Gazetesine yayın hayatında başarılar temenni ederiz.


SEVGİLİ PEYGAMBERİM KİTABINI GAZETEMİZ’E MÜRACAAT EDEREK ÖZEL FİYAT İLE SATIN ALABİLİRSİNİZ. DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN MAİL VEYA TELEFON İLE ULAŞINIZ.


 

Share
8063 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

KİM LAYIK İSE RABBİM MİLLETVEKİLLİĞİNİ ONLARA NASİP EYLESİN!” için 1 yorum

  1. Tülin : diyor ki:

    Yaptığım yorumdan dolayı özür diliyorum.

UA-36507442-2