logo

10 Şubat 2016

“PYD bize göre terör örgütü değil” açıklamasına sert tepki!

erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırladığı muhtarlara yönelik yaptığı konuşmada, ABD ve Batı ülkelerine yönelik sert açıklamalarda bulundu.

ABD’nin, “PYD bize göre terör örgütü değil” sözlerine Erdoğan, “Siz bizimle beraber misiniz, yoksa bu terör örgütü PYD, YPG ile mi berabersiniz? Bize ne PYD’yi, YPG’yi tanıtabilirsiniz, biz hepsini iyi tanıyoruz. DAEŞ’i de iyi biliriz. Ama siz tanıyamadığınız için bölge kan gölüne döndü” diye konuştu. Suriye’deki iç savaşa da değinen ve mültecilerin yaşadığı zorlukları hatırlatan Erdoğan, BM’nin bu durum karşısındaki tutumunu eleştirdi. Türkiye’ye gerekli yardımların yapılmadığını belirten Erdoğan, “Her şey ortada. Kendileri geliyorlar, görüyorlar hala plan getir, proje getir, bilmem ne getir… Bırakın bu işleri, siz dalga mı geçiyorsunuz bizimle?” dedi.

İşte Erdoğan’ın o konuşmasından satırbaşları:

-” Birileri Türkiye’yi içine kapatmaya çalışsa da biz hedeflerimiz doğrultusunda yürümeye devam ediyoruz. Milletimizi bölemeyecekler, ülkemizi parçalayamayacaklar. Minarelerden günde beş defa okunan ezanları susturamayacaklar. Türkiye sadece bir ülkenin adı değildir. Türkiye aynı zamanda yüz milyonlarca mağdur için umudun adıdır.”

-” Türkiye terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürecek. Karşımıza hangi piyonu çıkarırlarsa çıkarsınlar bizim tarihimizden aldığımız gücümüz var. Eğer mesele sadece teknoloji olsaydı, Çanakkale Savaşı farklı sonuçlanırdı.”

” PKK nasıl terör örgütü ise PYD ve YPG’de terör örgütüdür”

-” PYD, YPG terör örgütü değil diyorlar. Bal gibi de terör örgütü. PKK nasıl terör örgütüyse, onlar da terör örgütü. Bu ifadeyi kullananlar, bu terör örgütlerinin avukatı konumundalar. Hele hele bunlar ana muhalefet partisinin mensubu olunca, durum çok farklı bir yere gidiyor. PKK ile YPG’nin bir farkı var mı? Bütün yazılı kayıtları bizim elimizde.”

Ey ABD siz PYD, YPG Terör Örgütü ile mi berabersin,bizimle mi?”

-” ABD yetkilileri, ‘PYD terör örgütü değil’ diyor.Ey Amerika, size kaç kere söyledim. Siz bizimle beraber misiniz, yoksa bu terör örgütü PYD, YPG ile mi berabersiniz? Bize ne PYD’yi, YPG’yi tanıtabilirsiniz, biz hepsini iyi tanıyoruz. DAEŞ’i de iyi biliriz. Ama siz tanıyamadığınız için bölge kan gölüne döndü. Defalarca söylememize rağmen karşımızda susuyorlar ama gıyaben biz böyle düşünüyoruz diyorlar.

“Galip sadece Allah’tır”

-“Ama asıl olan nedir biliyor musunuz? “Galip olan sadece Allah’tır”. Bunu bileceğiz. Bugün verdiğimiz mücadele Habil ile Kabil’den beri verilen mücadeledir.”

“Birçok şehit verdik ama halkı kazandık”

-” Cizre’de, Sur’da mahalleleri işgal eden teröristlerin neler yaptıklarını sizler de takip ediyorsunuz. Askerimizin, polisimizin dini hassasiyetini bilen teröristler mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim’in içine bomba koyuyor. O bölgeye giden bir gazeteci, bir polisin çok çarpıcı ifadesini veriyor: Birçok şehit verdik ama halkı kazandık. On beş senedir bu bölgedeyim ama halkın desteğini hiç bu kadar kazanmadık.”

“Müttefik dediğimiz ülkeler terör örgütü PYD’ye sahip çıkıyor”

-” PYD’ye, ‘müttefik’ dediğimiz ülkelerin sahip çıkmasından dolayı gerçekten üzgünüm. Avrupa’da tescilli katillerin dolaşmasına izin verdiler. Avrupa ülkeleri ne zaman ki bu ülkelere el uzatmaya kalktılar, işte o zaman terörün acı yüzüyle karşılaştılar. Düşmanımın düşmanı dostumdur basitliği müttefikliğe yakışmaz. İlkeli olmak lazım. Burada ilke yok. Biz teröriste ‘terörist’ demeyi, o şekilde muamele etmeyi sürdüreceğiz.”

“Siz bizimle dalga mı geçiyorsunuz?”

-“Mültecileri öcü gibi görenlerin, Esed’e kör ve sağır kalması ibret vericidir. Ne diyor BM, gelen mülteciler için kapınızı açın. Sen ne işe yarıyorsun? O kadar insanı evimize biz aldık. Siz ne aldınız? 300 kişinin hesabını yapıyorsunuz, biz 10 milyon kişi aldık. Birleşmiş Milletler olarak bize yaptığınız yardım 450 milyon dolar, yaptığımız yardım 10 milyar dolara yaklaştı. Hadi, verin desteklerinizi. Her şey ortada. Kendileri geliyorlar, görüyorlar hala plan getir, proje getir, bilmem ne getir… Bırakın bu işleri, siz dalga mı geçiyorsunuz bizimle? “

Share
328 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2