logo

21 Ağustos 2016

Putin’in bombaları,DAEŞ’in Teröründen daha ölümcül!

 

777Suriye’de katledilen sivillerle ilgili yeni istatistikler açıklandı. İstatistiklere korkunç korkunç tabloyu ortaya koymaktadır. Batı toplumlarının oluşturdukları algının tam tersi sonuçları ortaya koyan istatistiğe göre Rus ordusunun bombalamaları sonucu hayatını kaybeden sivillerin sayısı, DAEŞ Terör Örgütü’nün saldırıları sonucu ölenlere göre daha fazla.

İngiltere merkezli, sivil toplum örgütü “Suriye İnsan Hakları Ağı”, Perşembe günü, Suriye’de katledilen sivillerle ilgili rakamları yayınladı.

Açıklanan rakamlar, bölgede DAEŞ ile mücadele ediyorum yalanını dillendiren Rusya’nın nasıl bir katliam yaptığını ortaya koymaktadır. Rusya sadece onbir aylık sürede öldürdüğü sivillerin adeti 2704 iken DAEŞ Terör örgütü de üç yılda 2686 sivili katletti.

Özellikle endişe verici olan ise Rusya’nın katlettiği çocuk sayısı, DAEŞ’inkinin iki katı olmasıydı. DAEŞ şimdiye kadar öldürdüğü çocuk sayısı 368. Putin’in ordusu 746 çocuğu katletmiş.777

Fadel Abdul Ghany, “Suriye İnsan Hakları Ağı” (SNHR) başkanı, Rusya tarafından öldürülen çocukların sayısı yüksek olmasının nedenini şöyle açıklamaktadır: ” Sivil hedeflere Rus hava kuvvetlerinin keyfi saldırıları. Buna ek olarak Rusya tarafının okullar ve hastaneleri bilerek vurmasından dolayı ölen çocukların oranı çok yüksektir.”

DAEŞ ile mücadele edeceğim yalanıyla Suriye’ye müdahil olan Rusya, bölgeyi kan-revan içinde bıraktı. Bırakmaya da devam ediyor. Sözde DAEŞ ilemücadele ediyorum diye tüm dünyayı uyutan Rusya binlerce masum sivili katlediyor. Tüm dünya da bu insanlık suçunu izlemekten başka bir şey yapmıyor!

MERCEKHABER GAZETESİ

MEHMET ZENGİN

 

 

Etiketler:
Share
640 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2