logo

24 Mayıs 2016

Putin bir kamyon dolusu elmayı yok etti!

rusya

Rusya bir kez daha siyasi nedenlerden dolayı tonlarca gıdayı tahrip etti. Rusya bir taraftan Türkiye’ye karşı ithalatta uyguladığı ambargo; diğer taraftan AB ülkeleri, Avustralya ve Kuzey Amerika’ya yönelik yaptırımlar nedeniyle iç piyasada sıkıntılar yaşamaktadır. Rusya’da marketlerin rafların boşalması ve fiyatların oldukça yükselmesi endişeye neden olmakta. Tüm bu olumsuz tabloya rağmen Rusya Hükümeti ‘burnundan kıl aldırmıyor’! Sert ve karalı tutumunu sürdürüyor.

Batı’dan gelen et, balık, sebze ve sür ürünlerine karşı uyguladığı yaptırımdan geri atmak niyetinde değil. Rusya’nın bu yaptırımlarının  ne kadar süreceği ise AB’nin tutumuna bağlı olduğu ifade edildi. Ukrayna ile yaşanan ve devam eden krizden dolayı AB’nin, Rusya’ya uyguladığı ambargoya misilleme olarak gerçekleştirdiği bu yaptırımlara tek şartla son vereceği açıklandı. Bu da AB’nin, Rusya’ya uyguladığı ambargonun kaldırılmasıdır.

Rus Gazetesi “Donday-ru’nun” haberine göre Batı Rusya’nın Rostow kentindeki gümrük kapısından hafta sonu ülkeye giren elma yüklü kamyon durduruldu. Makedonya’dan geldiği sanılan 178 ton elma yola döküldü ve tahrip olmasından emin olmak için üzerinden dozerle geçildi.

MERCEKHABERGAZETESİ ÖZEL

Etiketler:
Share
265 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2