logo

reklam
23 Mayıs 2017

Puşkov: “Erdoğan gibi dünya liderlerinin bizi… “

Bir Rus televizyonunun canlı yayınına katılan Rusya Federasyon Konseyi Enformasyon Politikası Komisyonu Başkanı Puşkov; Rusya’nın uluslararası camia tarafından izole edildiği yönündeki görüşleri yalanladı.

Puşkov, “Erdoğan gibi dünya liderlerinin bizi ziyaret etmesi Rusya’nın izole edilmediğinin göstergesi” ifadesini kullandı.

Puşkov konuyla ilgili açıklaması şöyle: “Bugün Rusya’ya yönelik uluslararası bir izolasyondan bahsetmek çok komik. Hatta bugün ABD bile bunu dile getirmekten vazgeçti. Bu nasıl bir izolasyon ki Erdoğan son ayda Rusya’yı ziyaret etti. Almanya Başbakanı Angela Merkel de geldi. Bu dünya liderlerinin bizi ziyaret etmesi Rusya’nın izole edilmediğinin göstergesi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Donald Trump ile telefon görüşmesi yaptı. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Washington’ı ziyaret etti. Putin geçenlerde Çin’de uluslararası foruma katıldı. Orada Çin liderinin ardından forumun açılışında ikinci konuşmacı Putin oldu. Dolayısıyla izolasyon söz konusu değil. Ben size bu örneklerle bunu kanıtladım.”

Share
212 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2