logo

reklam

PROF.DR. NURULLAH GENÇ’TEN ŞİİR VE ZAMAN

Küçükçekmece Belediyesi’nin Yusuf Özkan Özburun  moderatörlüğünde düzenlediği “İnsanı Onaran Konuşmalar” isimli söyleşinin bu ayki konuğu Şair Prof.Dr.Nurullah Genç oldu.

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen söyleşide, şiirin ve zamanın önemi konuşuldu.

 

“SAYILI DAKİKALARINIZ, CEBİNİZDE SAYACAĞINIZ ALTINLARDAN DAHA KIYMETLİDİR’’

 

Şiir ve zamanın bir oluşundan bahseden Genç; “Hayalleriniz varsa eğer bir şeyler yapmak istiyorsanız, ilk önce zamanın kıymetini bileceksiniz.  Disiplinli bir şekilde kendinizi geliştireceksiniz. Şiir ve zamanı birleştireceksiniz. Hepimiz için geçerli olan bir şey varsa o da, zamanın depolanamaz ve başkasına devredilemez olduğudur. İnsanlar zamanı nasıl çoğaltabilirim diye arayış içerisindeler. Zamanın kıymetini bildiklerinde hayallerine ulaşabilirler. Çünkü zamanı doldurduğunuz zaman kaybedecek bir şeyiniz olmuyor. Bütün tavsiyelerin özü, zaman yönetimi ve zamanın kıymetini bilmeye bağlı olur. Atalarımız ve dedelerimiz bize, ‘Sayılı dakikalarınız, cebinizde sayacağınız altınlardan daha kıymetlidir’ sözünü bırakmıştır’’dedi.

“TAVSİYELER, ZAMANI KULLANAMADIĞIMIZDA İŞE YARAMIYOR’’

 

Gençlere zamanın önemini anlatan ve doğru kullanılması gerektiğini vurgulayan Genç; “Zamanım nereye gitti sorusunu gençler her dakika, her ay ve her yıl kendilerine sormak zorundalar. Geçen zamanda içlerini ne ile doldurduklarını, zamanı nasıl harcadıklarını kendilerine sorduklarında rahatsız olacaklar. Çünkü o dakikalarını nasıl değerlendireceklerini düşünecekler. Zamanı doğru kullanmak için ne yapmalıyım? Öncelikle gençler bu soruyla başlamalıdır. Çünkü tüm tavsiyeler zamanı kullanamadığımızda bir işe yaramıyor. Zamanın hakikatini anladığınızda, mekânı da insanı da her şeyi de çözmüş oluyorsunuz’’ dedi.

 

“SÖZÜN GÜCÜ İLE ŞİFA ARAMAK DURUMUNDAYIZ”

 

Her ay farklı bir konuğu ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Özburun söyleşiyi düzenleyen Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e ve Nurullah Genç’e teşekkür etti.

 

‘PAYLAŞABİLİR MİSİN?’ ŞİİRİ BÜYÜK ALKIŞ ALDI

 

Söyleşinin ardından Nurullah Genç, ‘Paylaşabilir Misin?’ isimli şiirini seslendirerek, dinleyicilerin sorularını yanıtladı. Program sonunda Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Nurettin Çevik konuklara teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Share
191 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2