logo

reklam
29 Ekim 2016

Polonyalılar Beykoz’da

Polonya Ulusal Meclis Başkanı Marek Kuchcinsk, Polonya Başkonsolosu Grzegorz Michalski ve beraberindeki heyet, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret etti.14876312_1853985584834650_1860537201_o

Ziyaretin ardından heyet Polonezköy’de ağırlandı.
Başkanlık makamında gerçekleştirilen ziyarette, Türkiye ile Polonya arasındaki kültürel bağ, dostluk ve ikili ilişkiler konuşuldu.15 Temmuz Darbe Girişimi Gecesi ve milletimizin kahramanlığının da konuşulduğu sohbette, Başkan Yücel Çelikbilek, misafirlerine Beykoz hakkında çeşitli bilgiler verdi. Polonya Ulusal Meclis Başkanı Marek Kuchcinsk’te 15 Temmuz’da Türk milletinin verdiği mücadelenin takdire şayan olduğu belirterek, bu bağlılık, birlik ve inancın bütün dünyaya örnek olması gerektiğini söyledi.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Polonyalı misafirlere ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, sanat ve kültürle iç içe, doğal güzellikleriyle bir cazibe merkezi olan Beykoz’da ilçe sakinlerine yönelik eğitim, spor, turizm, altyapı gibi birçok alanda yapılan çalışmaları aktardı.

50 Yılı Aşan Evliliklere Nişan Takdimi

Makam ziyaretinin ardından heyetler, Polenezköy’de ağırlandı. Polonezköy’de yaşayan Polonyalı vatandaşlarla birlikte öğle yemeği yendi.

Program kapsamında Polonezköy’de yaşayan ve 50 yılı aşkın evli çiftlere, Polonya Ulusal Meclisi tarafından verilen nişanlar, protokol mensuplarınca takdim edildi.

Share
193 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2